Tomaszów Lubelski.  Policjant postrzelił agresywnego mężczyznę, który zaatakował nożem mundurowych!

i

Autor: podkarpacka policja Tomaszów Lubelski. Policjant postrzelił agresywnego mężczyznę, który zaatakował nożem mundurowych!

Padły strzały

Tomaszów Lubelski. Policjant postrzelił agresywnego mężczyznę, który zaatakował nożem mundurowych!

2022-09-09 7:47

Do scen niczym z filmu akcji doszło w Tomaszowie Lubelskim - Jeden z policjantów broniąc się, użył broni palnej i ranił w nogę napastnika – poinformował rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek. Wcześniej agresywny mężczyzna ranił nożem dwóch policjantów, których też przewieziono do szpitala.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek, do zdarzenia doszło w czwartek (8.09.2022) ok. godz. 15.30 w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Kościuszki. Policjanci pojawili się na miejscu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym leżącego przy chodniku mężczyzny. Chcieli mu pomóc, gdy ten wyciągnął nóż!

- Podczas przeprowadzonej interwencji mającej na celu udzielenie leżącemu pomocy oraz ustaleniu jego danych osobowych, ten stał się bardzo agresywny. W pewnej chwili wyjął nóż i zaatakował policjantów. Obaj funkcjonariusze zostali zranieni nożem, mają obrażenia nóg oraz rąk. Jeden z funkcjonariuszy, broniąc się użył broni palnej i ranił w nogę napastnika– przekazał nadkom. Fijołek.

Zobacz też: Lublin: Gwałt na rozmowie o pracę. Zrobił to 22-latce! Ofiar było więcej?!

Tomaszów Lubelski. Agresywny mężczyzna trafił do szpitala

Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, po czym trafił do szpitala. Do szpitala trafili również obaj funkcjonariusze. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Obrażenia jednego z policjantów mogły być poważniejsze, ale na szczęście w kieszeni spodni miał notatnik służbowy, który jest dosyć gruby i zamortyzował uderzenie napastnika, przez co być może też nie doszło do naruszenia tętnicy - dodał rzecznik.

Pod nadzorem prokuratora wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Trwa ustalanie tożsamości napastnika.

- Może odpowiadać za usiłowanie zabójstwa, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – przekazał PAP nadkom. Andrzej Fijołek.

Zobacz też: Dariusz Ch. zastrzelił 16-latka i uciekł! Sąd złagodził wyrok dla byłego policjanta

Szaleńczy rajd pijanego 21-latka. Co on wyprawiał?!
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?