Koronawirus w Tomaszowie Lubelskim. Potężne ognisko. Potworna niesprawiedliwość

2020-09-19 22:26 Michał Michalak
Tomaszów Lubelski. COVID-19 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym! Prawie 70 zakażeń!
Autor: pedro_wroclaw/cc0/Pixabay.com W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim wykryto prawie 70 zakażeń COVID-19

COVID-19 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim. O 66 zakażeniach poinformowała rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. 30 zachorowań potwierdzono u wychowanków placówki, a kolejne 36 u jej pracowników. To stan na piątek na godz. 15, ale zakażonych COVID-19 może być więcej. Wychowankowie ośrodka z Tomaszowa Lubelskiego to osoby niepełnosprawne intelektualnie. Wirus uderzył w najsłabszych i ludzi którzy poświęcają swoje życie aby pomagać innym. Potworna niesprawiedliwość.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim wykryto 66 przypadków COVID-19, co oznacza, że w Lubelskiem przybyło kolejne ognisko koronawirusa. 30 zachorowań dotyczy wychowanków placówki, a 36 - jego pracowników.

Jak informuje PAP, na razie przebadano łącznie 137 osób, ale 9 z nich czeka powtórny test na COVID-19, bo pierwszy wynik okazał się niejednoznaczny. Do kwarantanny trafiły natomiast 273 osoby, wśród których jest 54 wychowanków i 37 pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim. Pozostali to uczniowie trzech placówek: SP w Szarowoli, SP w Przeorsku i Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim, gdzie zajęcia będą się od poniedziałku odbywać w formie mieszanej lub zdalnej. We wszystkich szkołach pracował nauczyciel z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim.

Jak informuje PAP, źródło kolejnego ogniska koronawirusa w Lubelskiem nie zostało ujawnione, ale większość zakażonych nie ma żadnych objawów. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim to osoby niepełnosprawne intelektualnie, z których 56 mieszkało w internacie. Część z nich zabrali rodzice, ale 13 z nich musiało zostać, bo to właśnie u nich wykryto COVID-19. Zajmują się nimi pielęgniarki ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Jak powiedział wojewoda lubelski Lech Sprawka, ognisko koronawirusa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim jest największe na Lubelszczyźnie.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 122 nowych zakażeniach COVID-19 w Lubelskiem. To ich największa dzienna liczba od początku epidemii koronawirusa w Polsce.

Dziecko wypadło jej z wózka na ulicę! "Nawet nie zauważyła" [WIDEO]

Jak bez ryzyka zakażenia udzielać pierwszej pomocy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.