Koronawirus w szpitalu w Lublinie. 10 aktywnych ognisk epidemicznych na Lubelszczyźnie

2020-09-18 8:12 Marek Targoński
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Koronawirus nie odpuszcza. W Lublinie zaatakował pielęgniarkę ze szpitala SPSK nr 4. Czy to zagrozi pracy szpitala? W całym regionie jest z w sumie 10 aktywnych ognisk epidemicznych. Jak wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie? Publikujemy aktualne dane o COVID-19 w Lubelskiem.

Jednego dnia kilkadziesiąt, innego – na szczęście – tylko kilka. Raporty o nowych przypadkach koronawirusa na Lubelszczyźnie w ostatnich dniach to istna sinusoida. W tym momencie w całym województwie jest 10 aktywnych ognisk epidemicznych. Cztery z nich (w tym te dotyczące Lublina) są w fazie rozwojowej.

Lubelskie: Ogniska epidemiczne koronawirusa SARS-CoV-2 [17.09.2020]:

  • Miasto Lublin: Ognisko po przyjęciu zorganizowanym z okazji 18. urodzin – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób w ognisku: 15.
  • Miasto Lublin: Ognisko po przyjęciu urodzinowym – ognisko w fazie rozwojowej powiązane z PSSE Kraśnik. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 5.
  • Powiat kraśnicki: Ognisko w Centrum Dializ – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 8 (pacjenci dializowani).
  • Powiat łęczyński: Kontakty rodzinne i zawodowe – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 7.
  • Powiat opolski: Ognisko w Domu Seniora w Chodlu – nowe ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4.
  • Powiat opolski: Ognisko rodzinne – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 6.
  • Powiat hrubieszowski: SPZOZ w Hrubieszowie w Oddziale Pulmonologii i Neurologii (oddziały połączone w związku z trwającym remontem) – ognisko w fazie wygaszania. Liczba osób w ognisku: 29, w tym m.in. 9 pacjentów, 9 osób z personelu medycznego.
  • Powiat łukowski: Wycieczka do Chorwacji – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 13.
  • Powiat łukowski: Przyjęcie weselne – nowe ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 16.
  • Powiat puławski: Ognisko rodzinne, w fazie wygaszania. Liczba osób w ognisku: 6.

Do 17 września potwierdzono łącznie 1922 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1617 ozdrowieńców i zarejestrowano 31 zgonów. Aktualnie 107 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 4460 poddanych kwarantannie i 66 objętych nadzorem epidemiologicznym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Koronawirus w szpitalu w Lublinie. Zakażona pielęgniarka

Koronawirus w szpitalu SPSK nr 4 w Lublinie. Zarażona jest pielęgniarka z oddziału rehabilitacji – informuje Dziennik Wschodni. Sanepid rozpoczął dochodzenie epidemiczne, które ma ustalić źródło zakażenia i sprawdzić, czy i kto jeszcze mógł się zarazić.

Super Raport 17.09 (Goście: Bartosz Arłukowicz - Eurodeputowany KO, Renata Beger - była posłanka Samoobrony oraz prof. Marcin Matczak z UW)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.