Hrubieszów. Milczała, że miała kontakt z chorymi na COVID 19. Jej głupota przeraża

2020-09-19 17:51 Michał Michalak
Koronawirus Hrubieszów. Miała kontakt z chorymi, ale milczała! Naraziła życie wielu osób!
Autor: Szpital Powiatowy w Hrubieszowie Pacjentka szpitala w Hrubieszowie miała kontakt z chorymi na koronawirusa, ale milczała - później okazało się, że sama ma COVID-19

Kobieta, która trafiła do szpitala w Hrubieszowie przemilczała fakt, że miała kontakt z chorymi na koronawirusa dwoma członkami rodziny. W nieodpowiedzialność kobiety nie może uwierzyć dyrektor placówki Dariusz Gałecki, który twierdzi, że naraziła na niebezpieczeństwo wielu osób, zwłaszcza pacjentów szpitala ze poważnymi chorobami. Kobieta została przebadana i okazało się, że sama jest chora na koronawirusa.

Jak informuje Kurier Lubelski, pacjentka szpitala w Hrubieszowie milczała, że miała kontakt z dwoma chorymi na koronawirusa członkami rodziny. Kobieta trafiła do placówki w poniedziałek 14 września, ale nie z podejrzeniem COVID-19, tylko innymi dolegliwościami. W ankiecie epidemiologicznej zataiła fakt, że miała kontakt z chorymi na koronawirusa, ale i tak została przebadana pod kątem obecności choroby.

- (...) w ostatnim czasie, po wygaszeniu ogniska na pulmonologii i nefrologii, bardzo zaostrzyliśmy procedury związane z bezpieczeństwem przed COVID-19. I teraz każdemu przyjmowanemu do szpitala pacjentowi wykonujemy test w kierunku koronawirusa. Po 12 godzinach spędzonych przez kobietę na oddziale szpitalnym, przyszedł pozytywny wynik testu - mówi Kurierowi Lubelskiemu dyrektor szpitala w Hrubieszowie Dariusz Gałecki.

Jak informuje Kurier Lubelski, kobieta, która miała kontakt z chorymi na koronawirusa, ale milczała, naraziła tym samym na niebezpieczeństwo wiele osób. W tym gronie są nie tylko pracownicy szpitala w Hrubieszowie, ale też pacjenci, w tym starsze osoby, z poważnymi chorobami. Sprawa zachowania 83-latki została w miniony czwartek zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, dlatego pacjentkę, która miała kontakt z chorymi na koronawirusa, ale milczała, czekają teraz poważne konsekwencje. Dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie wszczął także sanepid w Hrubieszowie.

Przez Covid-19 nie może uzyskać świadczenia 500+

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.