To oni zabili 46-latka? Brutalny atak w centrum Chełma

i

Autor: KWP Lublin To oni zabili 46-latka? Brutalny atak w centrum Chełma

To oni zabili 46-latka? Brutalny atak w centrum Chełma

2021-08-23 10:23

Brutalny atak w centrum Chełma ma małżeństwo wracające do domu. Ona została ranna, on – nie przeżył. To oni zabili 46-latka? Kryminalni z Chełma zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tej zbrodni. „Ty pedale!” – miał krzyknąć któryś z nich, a później skatowali bezbronne małżeństwo. Grozi im dożywocie.

To oni zabili 46-latka w Chełmie? Ledwo wkroczyli w dorosłość, a już okazali się bandytami bez serca. Jak i dlaczego dopuścili się tej niewyobrażalnej zbrodni? O brutalnym ataku na małżeństwo w Chełmie pisaliśmy na naszych stronach. Wówczas to żona, która przeżyła atak, błagała o pomoc w zatrzymaniu zabójców jej męża. Kryminalnym z Chełma udało się namierzyć bandytów. To oni zabili 46-latka kilka tygodni temu? Do zdarzenia doszło nocą w ostatnich dniach lipca w centrum Chełma. – 46-letni mężczyzna, który wraz z żoną wracał do domu, został zaatakowany i pobity przez nieustalone osoby. Z obrażeniami ciała karetką pogotowia przetransportowany został do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł – przypomina kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Tuż przed brutalnym atakiem jeden z napastników miał krzyknąć „Ty pedale!”, a później posypały się brutalne ciosy. Napastnicy skatowali bezbronne małżeństwo.

Zobacz też: Lublin: Dentysta zgwałcił pacjentkę? „Pomyliłem narzędzia”

Trzech nastolatków zaczadziło się w sylwestra. Tak wyglądają ich groby 8 miesięcy po tragedii.

Zaatakowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Lekarzom nie udało się go uratować. Jego żona przeżyła, nie została tak mocno ranna, jak on. Pogrążona w żałobie marzyła tylko o sprawiedliwości i zatrzymaniu oprawców jej męża. Kryminalnym z Chełma to się udało. – Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą, ustalili i zatrzymali w ubiegłym tygodniu sprawców. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu chełmskiego w wieku od 18 do 20 lat – informuje Czyż. Dlaczego trzej młodzi mężczyźni zrobili coś tak okrutnego? Śledczy nie zdradzają motywów ich działania, te będą ustalane w toku śledztwa. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za kratami poczekają na proces. Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Chełma i regionu. Szokujący może być też wymiar kary, jaką poniosą młodzi mordercy… Okazuje się, że dożywocie czy 25 lat więzienia – najsurowsze kary za zabójstwo – w ogóle im nie grożą. – Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10 – przyznaje kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie.

Sonda
Zginął człowiek. 10 lat więzienia to wystarczająca kara?