To on ZASTRZELIŁ Kosego?! ZBRODNIA w Żurawnicy. 42-latek wpadł w ręce policji

i

Autor: Pixabay/jasongillman

To on ZASTRZELIŁ Kosego?! ZBRODNIA w Żurawnicy. 42-latek wpadł w ręce policji

2021-01-11 14:23

To, co zrobił we wrześniu 2019 roku człowiek, który pociągnął za spust, to prawdziwa zbrodnia. Policja podejrzewa, że jej sprawcą może być 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Wpadł w ręce mundurowych i usłyszał zarzuty. Czy to on zabił w Żurawnicy na Roztoczu Kosego, sześcioletniego wilka, który przewodził stadu?

Do zbrodni przeciw naturze doszło w Żurawnicy (gm. Szczebrzeszyn) na polach sąsiadujących z Roztoczańskim Parkiem Narodowym we wrześniu 2019 roku. To wtedy ktoś bezmyślnie pociągnął za spust, zabijając jedno z najbardziej majestatycznych zwierząt, zagrożone i objęte ochroną. Kosy był też „głową rodziny”, żyjącej w lasach Roztocza.

Pozostający pod ścisłą ochroną wilk był sześcioletnim samcem wychowującym w tamtym sezonie czteromiesięczne szczeniaki. Kosy miał założona obrożę telemetryczną, był objęty projektem badawczym. Badanie wykazało, że przyczyną jego śmierci była rana postrzałowa – przypomina st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

Ciekawski wilk próbował pożreć fotopułapkę

Sprawą zajęła się prokuratura. Poszukiwania sprawcy trwały długo, ale w końcu policja wpadła na właściwy trop. – Sprawa wymagała wielu czynności z wykorzystaniem różnych metod i działań procesowych. W miniony czwartek podejrzewany o zastrzelenie wilka 42-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego został zatrzymany – informuje Krukowska-Bubiło.

Zobacz też: Testy na koronawirusa dla nauczycieli w Lubelskiem. Badania przesiewowe na COVID-19

Mężczyzna trafił do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszał zarzut. Odpowie za to, że dokonując bezprawnego odstrzału wilka z broni palnej, spowodował istotną szkodę w świecie zwierząt, poprzez rozpad stada wilków bytującego w Roztoczańskim Parku Narodowym, któremu Kosy, jako samiec alfa, przewodził. 42-latkowi grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!