Testy na koronawirusa dla nauczycieli w Lubelskiem. Badania przesiewowe na COVID-19

i

Autor: Pixabay/lukasmilan

Testy na koronawirusa dla nauczycieli w Lubelskiem. Badania przesiewowe na COVID-19

2021-01-11 13:02

Ruszyły testy na koronawirusa dla nauczycieli w województwie lubelskim. Badania przesiewowe na COVID-19 potrwają do piątku. Jak wygląda harmonogram „testowania” nauczycieli klas I-III? Czy badania na COVID-19 są obowiązkowe? Sprawdź szczegóły testów na koronawirusa dla nauczycieli w województwie lubelskim.

W poniedziałek, 11 stycznia rozpoczęły się testy na koronawirusa dla nauczycieli w województwie lubelskim i w innych regionach kraju. Badania przesiewowe na COVID-19 dla pracowników szkół potrwają do piątku. Termin nie jest przypadkowy – to drugi tydzień ferii zimowych, które w tym roku w całym kraju zostały przesunięte na ten sam termin.

Czy badania na COVID-19 są obowiązkowe? To pytanie pojawiło się (nie tylko wśród pedagogów) od razu po rządowej zapowiedzi przeprowadzenia programu przesiewowych testów na koronawirusa. Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia jest jasna: badania na COVID-19 nie są obowiązkowe. Są za to bezpłatne.

Zobacz też: Koronawirus 11.01: NOWE DANE o epidemii COVID-19. Ile nowych przypadków w Lubelskiem?

Testy na koronawirusa obejmują nie tylko nauczycieli, ale też innych pracowników szkół: obsługę administracyjną, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły – informuje resort zdrowia.

Z danych ministerstwa wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju.

Sławomir Broniarz: Nauczyciele powinni być szczepieni tu i teraz [Super Raport]

Jak wygląda harmonogram testów na koronawirusa i badań na COVID-19 wśród nauczycieli w województwie lubelskim? Program podzielono na poszczególne powiaty. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są dostępne szczegóły – adres punktu pobrań, godziny badania dla poszczególnych szkół.

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

I tak na przykład dziś w Lublinie pierwsze badania obejmują pracowników szkół z miasta i okolic (powiat lubelski). Wśród pierwszych przebadanych nauczycieli będą m.in. ci z lubelskich szkół podstawowych nr 42, 51, 1, 33, 34, 24, 30, 23, 15.

Jutro kolejne badania wśród zgłoszonych nauczycieli klas I-III, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych z Lublina i województwa lubelskiego. Szczegółowy harmonogram dla poszczególnych szkół, adresy punktów wymazowych i godziny realizacji badań są dostępne na stronie WSSE w Lublinie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!