SZPITAL TYMCZASOWY w Targach Lublin. Setki łóżek dla chorych na COVID-19 [ZDJĘCIA]

2020-11-29 21:46

Zobacz zdjęcia dokumentujące postęp prac przy budowie szpitala tymczasowego w Targach Lublin. Postawią tam setki łóżek dla chorych na COVID-19. Trwa budowa instalacji rozprowadzania tlenu, po niedzieli podepną zbiorniki. Uruchomienie szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem w Lublinie – coraz bliżej. Kiedy będzie gotowy?

Ma być przystosowany do przyjęcia blisko 500 pacjentów chorych na COVID-19 i odciążyć „tradycyjne” lecznice w Lublinie i regionie. Szpital tymczasowy w Targach Lublin zacznie działać 9 lub 10 grudnia. W środku są już łóżka dla chorych na COVID-19, powstają kolejne instalacje… Zobacz zdjęcia dokumentujące postęp prac w halach Targów Lublin w galerii powyżej.

Trwa rekrutacja pracowników do szpitala tymczasowego w Lublinie. W halach montowana jest instalacja tlenowa, na początku przyszłego tygodnia powinny zostać zainstalowane zbiorniki na tlen.

W pierwszym momencie szpital będzie mógł przyjąć 40 pacjentów, później kolejnych – zapowiada wojewoda lubelski, który koordynuje prace związane z „budową” szpitala.

W jednej z dzielnic Lublina powstały ławki, jakich jeszcze w tym mieście nie było.

W tej chwili przygotowujemy się na pierwszy etap uruchomienia tego szpitala: dwa moduły, a więc 40 łóżek na oddziale wewnętrznym zakaźnym i jako zabezpieczenie 10 łóżek respiratorowych – tłumaczy Lech Sprawka.

Szpital SPSK nr 1 w Lublinie, który będzie jednostką nadrzędną dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin, prowadzi już rzeczywistą rekrutację pracowników do nowej placówki. W tym tygodniu w halach targowych zacznie się pojawiać osprzęt i wyposażenie medyczne. Łóżka dla pacjentów już są.