Krzysztof Żuk

i

Autor: Urząd Miasta w Lublinie

Krzysztof Żuk zakażony koronawirusem. Prezydent Lublina ma COVID-19

2020-11-27 19:45

Krzysztof Żuk otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Prezydent Lublina ma koronawirusa, jednak zapewnia, że COVID-19 przechodzi niemal bezobjawowo. - Dokucza mi jedynie kaszel - poinformował Krzysztof Żuk w mediach społecznościowych. Prezydent zaapelował do mieszkańców Lublina, by nosili maseczki i przestrzegali wszystkich zasad bezpieczeństwa.

- Jestem zakażony koronawirusem - napisał Krzysztof Żuk na Facebooku. - Przechodziłem już kilka testów na COVID-19. Do tej pory dawały negatywne wyniki, ale ostatni dał wynik pozytywny - przekazał dziś prezydent Lublina. - Czuję się dobrze, nie mam ciężkich objawów. Dokucza mi jedynie kaszel.

- Wszyscy moi współpracownicy, którzy mieli ze mną kontakt w czasie, gdy mogłem ich potencjalnie zarazić, przeszli badania i są zdrowi - zapewnił Krzysztof Żuk, a w kolejnym zdaniu zwrócił się do mieszkańców z ważną prośbą. - Apeluję o zachowanie zasad bezpieczeństwa, dystansu społecznego, noszenie masek i dezynfekcję rąk. W ten sposób ograniczycie ryzyko zakażenia - napisał prezydent Lublina.

Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia, minionej doby w województwie lubelskim wykryto 802 przypadki COVID-19. W ciągu 24 godzin w naszym regionie zmarło 37 zakażonych koronawirusem pacjentów, z czego 26 miało choroby współistniejące.

"Zielona Wyspa" blednie przy tym, co pokazał premier. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 163