SZPITAL TYMCZASOWY w Targach Lublin gotowy. Kosztował fortunę! Kto tu trafi?

i

Autor: Mariusz Mucha / Super Express

SZPITAL TYMCZASOWY w Targach Lublin gotowy. Kosztował fortunę! Kto tu trafi?

2020-12-22 9:03

Szpital tymczasowy w Targach Lublin jest już gotowy. Adaptacja hal, które na co dzień służą do organizacji ogromnych imprez i wydarzeń na potrzeby służby zdrowia trwała kilka tygodni. Pierwsi pacjenci do „szpitala polowego” przy ul. Dworcowej trafią lada dzień. Co wiemy o nowym szpitalu tymczasowym w Lublinie?

Szpital tymczasowy w Targach Lublin jest już gotowy. W okolicach świąt trafią tu pierwsi pacjenci. Obecnie trwają ostatnie przygotowania – m.in. montaż tomografu. Na początek szpital tymczasowy w Lublinie pomieści 56 chorych i 10 pacjentów „respiratorowych”. W przyszłości łóżek może być więcej – wszystko zależy od potrzeb i sytuacji.

Zobacz też: Lublin: Wyrzuciła przez okno DOROBEK ŻYCIA. Straciła FORTUNĘ! Nieprawdopodobne

Nowy szpital przy ul. Dworcowej powstał w kilka tygodni. Kto tu trafi? Np. pacjenci z chorobami współistniejącymi, ale nie ci w najcięższym stanie. Placówka ma przyjąć m.in. osoby leczone w szpitalach w regionie i Lublinie. Dzięki temu „tradycyjne” lecznice zostaną odciążone i będą mogły w większym stopniu skupić się na leczeniu innych schorzeń. Do szpitala tymczasowego trafią też „nowi” pacjenci z SOR-ów i izb przyjęć w stanie niezagrażającym życiu.

Uruchomienie szpitala tymczasowego w Lublinie na ostatniej prostej

Zobacz też: Lublin: Nowe CENTRUM HANDLOWE i niemiecki dyskont na Węglinie. Kiedy powstaną?

Placówka zatrudnia już ponad 100 osób – w tym ok. 20 lekarzy. Ta liczba może się zwiększyć, jeśli wzrośnie liczba chorych. Stworzenie szpitala tymczasowego w Targach Lublin kosztowało ok. 30 milionów złotych.

W poniedziałek, 21 grudnia, w całej Polsce potwierdzono 4633 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – w tym 245 na Lubelszczyźnie. W kraju odnotowano 77 zgonów wśród chorych na COVID-19.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!