Szklanka na drogach! MARZNĄCE OPADY w Lubelskiem. Synoptycy OSTRZEGAJĄ kierowców

i

Autor: Pixabay/JerzyGorecki

Szklanka na drogach! MARZNĄCE OPADY w Lubelskiem. Synoptycy OSTRZEGAJĄ kierowców

2020-12-08 8:12

Marznące opady w woj. lubelskim i na wschodzie kraju. Synoptycy ostrzegają kierowców. Na baczności powinni mieć się zwłaszcza ci, którzy jeżdżą na „łysych” albo letnich oponach. Uważajcie na siebie! Szklanka na drogach Lubelszczyzny – zwłaszcza na zachodzie regionu.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegali przed marznącymi opadami w nocy mieszkańców wielu regionów w kraju. Z kolei we wtorek rano i przed południem bardzo ślisko może być też lokalnie na drogach Podkarpacia, Lubelszczyzny czy Mazowsza.

„Fala” marznących opadów powodujących gołoledź przesunęła się na wschód, a ostrzeżenie wydane przez IMGW objęło też część woj. lubelskiego. Na baczności powinni się mieć zwłaszcza kierowcy na zachodzie i południu regionu.

Super Raport 07.12 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Waldemar Buda - wiceminister funduszy i polityki regionalnej, PiS)

We wtorek do godz. 13.00 ostrzeżenie IMGW (I stopnia) o marznących opadach obowiązuje na terenie powiatów: łukowskiego, ryckiego, lubartowskiego, puławskiego, opolskiego, lubelskiego, Lublina, biłgorajskiego, kraśnickiego i janowskiego.

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź – przewidują synoptycy IMGW-PIB.

Lubelskie: Silny wiatr. Nocne interwencje strażaków

Z kolei w nocy w regionie nadal silnie wiało, co też miało swoje konsekwencje. Jak informuje Radio Plus Lublin – w nocy na Lubelszczyźnie strażacy podejmowali kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru: uszkodzonych dachów budynków czy połamanych konarów drzew. Silny, porywisty wiatr może nam towarzyszyć także w trakcie dnia.