Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

i

Autor: Pixabay/fernandozhiminaicela

Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

2020-12-07 21:41

Szczepionka na koronawirusa ma trafić najpierw do medyków i seniorów, a później do innych grup społecznych. Nie będzie obowiązkowa, choć ci, którzy ją przyjmą będą mogli liczyć na benefity. Gdzie będzie można zaszczepić się w Lublinie? Które placówki będą oferowały szczepionkę na koronawirusa w Lublinie? Kto i kiedy będzie mógł zaszczepić się na COVID-19?

Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce na początku 2021 roku – zapowiada rząd. Premier mówi o „największej operacji logistycznej związanej ze zdrowiem Polaków”. Gdzie zostaną zorganizowane punkty szczepień? Kto będzie mógł z nich skorzystać? Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie przeciwko SARS-CoV-2 i COVID-19?

Spis treści

  1. Szczepionka na koronawirusa. Najważniejsze informacje
  2. Szczepionka na koronawirusa w Lublinie. Gdzie będą szczepienia?
  3. Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

Szczepionka na koronawirusa. Najważniejsze informacje

Szczepionka na koronawirusa będzie darmowa i dobrowolna – zapowiada rząd. W Polsce ma być dostępna w pierwszych miesiącach przyszłego roku. W pierwszej kolejności otrzymają ją chętni:

  • pracownicy służby zdrowia,
  • mieszkańcy DPS-ów i pacjenci ZOL,
  • osoby starsze (powyżej 60. roku życia),
  • służby pracujące przy walce z COVID-19 (wojsko, policja).
Premier ujawnił, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa w Lublinie. Gdzie będą szczepienia?

System szczepień i zaplecze logistyczne i infrastrukturalne jest planowane przez rząd, a później będzie realizowane przez lokalne oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia i urzędy wojewódzkie. Same szczepionki na koronawirusa mają być dostępne w przychodniach (POZ, AOS), w gabinetach lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę, w szpitalach oraz szpitalach rezerwowych, tymczasowych. Do tego powstaną mobilne zespoły szczepiące.

Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

W tym tygodniu (do 11.12) Narodowy Fundusz Zdrowia zbiera deklaracje od placówek (przychodni, zakładów opieki zdrowotnej), które chcą zostać punktami szczepień. Gdzie będzie można zaszczepić się w Lublinie? Urzędnicy nie zdradzają jeszcze szczegółów, chętne podmioty mogą się zgłaszać – o ile spełnią odpowiednie kryteria. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, listę placówek oferujących szczepionkę na koronawirusa w Lublinie będziemy mogli poznać w drugiej połowie grudnia.

Pełnią listę miejsc, w których będzie można zaszczepić się w Lublinie, opublikujemy na naszych stronach internetowych i w tym artykule.

Jeden z niemal stuprocentowo pewnych adresów, gdzie będziemy mogli się zaszczepić to Szpital Tymczasowy w Targach Lublin. Takie placówki – obok przychodni POZ czy mobilnych punktów szczepień – mają być jednym z filarów organizowanej „infrastruktury szczepionkowej”, która ma zapewnić dostęp do szczepionki na koronawirusa wszystkim chętnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE