Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

i

Autor: Pixabay/fernandozhiminaicela

Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

2020-12-07 21:41

Szczepionka na koronawirusa ma trafić najpierw do medyków i seniorów, a później do innych grup społecznych. Nie będzie obowiązkowa, choć ci, którzy ją przyjmą będą mogli liczyć na benefity. Gdzie będzie można zaszczepić się w Lublinie? Które placówki będą oferowały szczepionkę na koronawirusa w Lublinie? Kto i kiedy będzie mógł zaszczepić się na COVID-19?

Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce na początku 2021 roku – zapowiada rząd. Premier mówi o „największej operacji logistycznej związanej ze zdrowiem Polaków”. Gdzie zostaną zorganizowane punkty szczepień? Kto będzie mógł z nich skorzystać? Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie przeciwko SARS-CoV-2 i COVID-19?

Spis treści

  1. Szczepionka na koronawirusa. Najważniejsze informacje
  2. Szczepionka na koronawirusa w Lublinie. Gdzie będą szczepienia?
  3. Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

Szczepionka na koronawirusa. Najważniejsze informacje

Szczepionka na koronawirusa będzie darmowa i dobrowolna – zapowiada rząd. W Polsce ma być dostępna w pierwszych miesiącach przyszłego roku. W pierwszej kolejności otrzymają ją chętni:

  • pracownicy służby zdrowia,
  • mieszkańcy DPS-ów i pacjenci ZOL,
  • osoby starsze (powyżej 60. roku życia),
  • służby pracujące przy walce z COVID-19 (wojsko, policja).
Premier ujawnił, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa w Lublinie. Gdzie będą szczepienia?

System szczepień i zaplecze logistyczne i infrastrukturalne jest planowane przez rząd, a później będzie realizowane przez lokalne oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia i urzędy wojewódzkie. Same szczepionki na koronawirusa mają być dostępne w przychodniach (POZ, AOS), w gabinetach lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę, w szpitalach oraz szpitalach rezerwowych, tymczasowych. Do tego powstaną mobilne zespoły szczepiące.

Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Lublinie?

W tym tygodniu (do 11.12) Narodowy Fundusz Zdrowia zbiera deklaracje od placówek (przychodni, zakładów opieki zdrowotnej), które chcą zostać punktami szczepień. Gdzie będzie można zaszczepić się w Lublinie? Urzędnicy nie zdradzają jeszcze szczegółów, chętne podmioty mogą się zgłaszać – o ile spełnią odpowiednie kryteria. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, listę placówek oferujących szczepionkę na koronawirusa w Lublinie będziemy mogli poznać w drugiej połowie grudnia.

Pełnią listę miejsc, w których będzie można zaszczepić się w Lublinie, opublikujemy na naszych stronach internetowych i w tym artykule.

Jeden z niemal stuprocentowo pewnych adresów, gdzie będziemy mogli się zaszczepić to Szpital Tymczasowy w Targach Lublin. Takie placówki – obok przychodni POZ czy mobilnych punktów szczepień – mają być jednym z filarów organizowanej „infrastruktury szczepionkowej”, która ma zapewnić dostęp do szczepionki na koronawirusa wszystkim chętnym.