Szczepionka na COVID-19 w Lubelskiem. W tych miejscach NIE BĘDĄ szczepić. Brak chętnych [LISTA]

2021-01-07 18:30 Marek Targoński
Szczepionka na COVID-19 w Lubelskiem. W tych miejscach NIE BĘDĄ szczepić. Brak chętnych [LISTA]
Autor: Pixabay/HVesna

Powszechne podawanie szczepionki na COVID-19 w woj. lubelskim coraz bliżej. W połowie miesiąca zaczną ją dostawać kolejne grupy mieszkańców – już nie tylko medycy, ale też m.in. seniorzy. Publikujemy listę miejsc na Lubelszczyźnie, w których nie będzie szczepień na koronawirusa!

W tych gminach nie ma chętnych do realizacji szczepień na COVID-19. Czy mieszkańcy zostaną na lodzie? Gdzie i jak będą wyglądały szczepienia na koronawirusa w Lubelskiem?

Według stanu na dzień 7 stycznia 2021 roku, na terenie województwa lubelskiego znajdują się 402 punkty, w których będą prowadzone szczepienia populacyjne dorosłych mieszkańców regionu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Zobacz też: Policyjny POŚCIG za sprawcą NAPADU. STERRORYZOWAŁ kobietę nożem. SCENY GROZY!

Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością

Lista przychodni i punktów realizujących szczepienia jest weryfikowana i ostateczna ich liczba może się jeszcze nieznacznie zmienić. W części gmin i miejscowości nie ma jednak ani jednego podmiotu, który chciałby szczepić mieszkańców. Takich miejsc jest całkiem sporo.

Punktów szczepień nie wyznaczono na terenie gmin wiejskich: Chełm, Stoczek Łukowski, Łuków, Włodawa, Lubartów, Łaziska i Radecznica – przyznaje Strzępka. I od razu podaje rozwiązanie dla mieszkańców. – Są to gminy wiejskie, otaczające gminy miejskie, w których znajdują się punkty szczepień pozostające do dyspozycji również mieszkańców wyżej wskazanych gmin wiejskich – tłumaczy rzeczniczka wojewody.

Zobacz też: ZBRODNIA w lesie pod Chełmem. BIŁ i GWAŁCIŁ 18-latkę na oczach swojej matki?!

W gminie Hanna (pow. włodawski) POZ będzie szczepił mieszkańców, zapewniając im transport do Sławatycz (pow. bialski). W innych gminach nie powinno być problemów ze szczepieniami – deklarują urzędnicy.

Większe miejscowości mają sporą listę przychodni i punktów szczepień, które wpisały się na listy NFZ i Ministerstwa Zdrowia. W samym Lublinie – według danych z 7 stycznia – jest ich 59. W Zamościu 15, a w Białej Podlaskiej – osiem.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE