Szczepionka na COVID-19 w Lubelskiem. W tych miejscach NIE BĘDĄ szczepić. Brak chętnych [LISTA]

i

Autor: Pixabay/HVesna

Szczepionka na COVID-19 w Lubelskiem. W tych miejscach NIE BĘDĄ szczepić. Brak chętnych [LISTA]

2021-01-07 18:30

Powszechne podawanie szczepionki na COVID-19 w woj. lubelskim coraz bliżej. W połowie miesiąca zaczną ją dostawać kolejne grupy mieszkańców – już nie tylko medycy, ale też m.in. seniorzy. Publikujemy listę miejsc na Lubelszczyźnie, w których nie będzie szczepień na koronawirusa!

W tych gminach nie ma chętnych do realizacji szczepień na COVID-19. Czy mieszkańcy zostaną na lodzie? Gdzie i jak będą wyglądały szczepienia na koronawirusa w Lubelskiem?

Według stanu na dzień 7 stycznia 2021 roku, na terenie województwa lubelskiego znajdują się 402 punkty, w których będą prowadzone szczepienia populacyjne dorosłych mieszkańców regionu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Zobacz też: Policyjny POŚCIG za sprawcą NAPADU. STERRORYZOWAŁ kobietę nożem. SCENY GROZY!

Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością

Lista przychodni i punktów realizujących szczepienia jest weryfikowana i ostateczna ich liczba może się jeszcze nieznacznie zmienić. W części gmin i miejscowości nie ma jednak ani jednego podmiotu, który chciałby szczepić mieszkańców. Takich miejsc jest całkiem sporo.

Punktów szczepień nie wyznaczono na terenie gmin wiejskich: Chełm, Stoczek Łukowski, Łuków, Włodawa, Lubartów, Łaziska i Radecznica – przyznaje Strzępka. I od razu podaje rozwiązanie dla mieszkańców. – Są to gminy wiejskie, otaczające gminy miejskie, w których znajdują się punkty szczepień pozostające do dyspozycji również mieszkańców wyżej wskazanych gmin wiejskich – tłumaczy rzeczniczka wojewody.

Zobacz też: ZBRODNIA w lesie pod Chełmem. BIŁ i GWAŁCIŁ 18-latkę na oczach swojej matki?!

W gminie Hanna (pow. włodawski) POZ będzie szczepił mieszkańców, zapewniając im transport do Sławatycz (pow. bialski). W innych gminach nie powinno być problemów ze szczepieniami – deklarują urzędnicy.

Większe miejscowości mają sporą listę przychodni i punktów szczepień, które wpisały się na listy NFZ i Ministerstwa Zdrowia. W samym Lublinie – według danych z 7 stycznia – jest ich 59. W Zamościu 15, a w Białej Podlaskiej – osiem.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde