Pracownicy tych branż będą obowiązkowo szczepieni! Nie tylko medycy i nauczyciele. Kto jeszcze?

i

Autor: Pixabay/KitzD66 Pracownicy tych branż będą obowiązkowo szczepieni! Nie tylko medycy i nauczyciele. Kto jeszcze?

Szczepienia w Lubelskiem: Co trzecia osoba w pełni zaszczepiona. Zaskakujące dane!

2021-07-19 9:18

Co trzecia osoba na Lubelszczyźnie jest już w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19. Te dane – pochodzące z rządowych raportów i komunikatów – mogą być zaskakujące dla wielu osób. W których miastach i miejscowościach regionu wykonano najwięcej szczepień? W niektórych gminach to nawet 50 proc. mieszkańców. Zobacz najnowsze dane. Blisko 700 tys. osób z 2,1 mln mieszkańców woj. lubelskiego jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

W województwie lubelskim co trzecia osoba jest w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19. To oznacza, że przyjęła obie dawki szczepionki lub jedną i jedyną w przypadku preparatu Johnson & Johnson. W sumie do tej pory na Lubelszczyźnie wykonano 1,5 mln szczepień – informuje Polska Agencja Prasowa. W tym tygodniu tzw. szczepieniobusy odwiedzą mieszkańców powiatu biłgorajskiego i radzyńskiego. Akcja mobilnych szczepień ma zachęcić kolejne osoby do zabezpieczenia się przeciwko COVID-19 i przyjęcia szczepionki.

Zobacz też: Lubelskie. Tajemnicza motolotnia znaleziona przy granicy. Zatrzymano ukraińskiego pilota!

Z danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że dotychczas w woj. lubelskim wykonano 1,5 mln szczepień, z czego blisko 700 tys. osób jest już w pełni zaszczepionych. Jak podaje PAP, pod względem gmin najwięcej w pełni zaszczepionych osób jest w Lublinie (47 proc.), Puławach (46 proc.) i w Dęblinie (45 proc.). Najmniej zaszczepionych mieszka w Tereszpolu w pow. biłgorajskim i w Sernikach w pow. lubartowskim.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność

Do końca wakacji po mniejszych miejscowościach Lubelszczyzny jeżdżą dwa szczepieniobusy, które docierają do gmin z najniższym procentem wyszczepialności. W tym tygodniu mobilne pojazdy będą stacjonować w powiecie biłgorajskim i radzyńskim. Odwiedzą m.in. takie miejscowości, jak: Turobin, Goraj, Frampol, Łukowa, Czemierniki, Wohyń i Ulan-Majorat. Zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, bez wcześniejszego umawiania się czy zapisywania na konkretną godzinę.

Szczepieniobusy dostępne są także w weekendy podczas większych wydarzeń plenerowych. W następną sobotę specjalny ambulans odwiedzi pikniki w Pszczelej Woli i w Rejowcu Fabrycznym. W niedzielę będzie czekać podczas wydarzeń w Bełżycach, Adamowie, Zawadzie i w Opolu Lubelskim.

Sonda
Czy wprowadzenie odpłatności za usługę przy szczepieniu to dobre rozwiązanie?