Szczepienia na COVID-19 w Lubelskiem. Ile osób już się zaszczepiło? SĄ OPÓŹNIENIA

i

Autor: Pixabay/mirkosajkov; gov.pl/web/szczepimysie

Szczepienia na COVID-19 w Lubelskiem. Ile osób już się zaszczepiło? SĄ OPÓŹNIENIA

2021-01-19 13:34

Szczepienia na COVID-19 w województwie lubelskim ruszyły pełną parą, ale cała akcja… straciła nieco impet. Licznik osób, które już się zaszczepiły, rośnie z dnia na dzień. Szpitale rozpoczęły podawanie drugiej dawki, a w DPS-ach będą opóźnienia, bo… szczepionki nie dotarły. Ile osób już się zaszczepiło? Skąd opóźnienia?

Liczba osób zaszczepionych rośnie z dnia na dzień. Jak wygląda akcja szczepień na COVID-19 w Lubelskiem? Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną stronę, pokazującą postęp szczepień w Polsce. Umieszczony tam licznik wskazuje, że na Lubelszczyźnie liczba szczepień przekroczyła 27 tys. i ciągle rośnie. Licznik w skali kraju pokazuje blisko pół miliona podanych szczepionek i też systematycznie pnie się w górę.

Lubelskie: Szczepienia w DPS-ach

Tymczasem w całej akcji szczepień lokalnie już pojawiają się problemy. Dotychczas preparat przyjmowała grupa zero, a więc głównie medycy. Teraz miały ruszać szczepienia w DPS-ach, ale… są opóźnienia. Dotarło do nas mniej dawek, niż powinno. Podopieczni domów pomocy społecznej będą musieli poczekać kilka dni, aż braki uda się uzupełnić.

Zobacz też: GIGANTYCZNY pożar w Lublinie. Ogromne straty. Kilkudziesięciu strażaków w akcji

Wojewoda lubelski zapewnia jednak, że przesunięcia w rozpoczęciu szczepień nie zrujnują całego kalendarza i harmonogramu, a podawanie preparatu podopiecznym w DPS-ach zakończy się zgodnie z planem.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Rząd powinien być zaszczepiony w pierwszej kolejności

Druga dawka szczepionki w szpitalach

Część szpitali w regionie podaje już osobom z grupy zero drugą dawkę szczepionki. W poniedziałek – jak informuje PAP – kolejną szczepionkę podawano m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie oraz Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Zobacz też: Szczepienia Lubelskie. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zgłosić? Rejestracja, skierowania

Opóźnienia w dostawie szczepionki pojawiły się też w szpitalach węzłowych.

Szczepienia na koronawirusa. Dane MZ

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w całym kraju zaszczepiło się już blisko pół miliona osób. Resort informuje, że u 164 z nich wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne. Statystycznie szczepi się ponad dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn a dotychczas najwięcej zaszczepionych to osoby z przedziału 51-60 lat. Gdy rozpocznie się kolejny etap szczepień, te statystyki zaczną się zmieniać.

Spis treści

  1. Lubelskie: Szczepienia w DPS-ach
  2. Druga dawka szczepionki w szpitalach
  3. Szczepienia na koronawirusa. Dane MZ

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde