Świdnik: pożar w WIEŻOWCU. Stan 38-latki jest CIĘŻKI. Co się stało?

i

Autor: mat. policji Świdnik: pożar w WIEŻOWCU. Stan 38-latki jest CIĘŻKI. Co się stało?

Świdnik: pożar w WIEŻOWCU. Stan 38-latki jest CIĘŻKI. Co się stało?

2020-12-31 11:20

Do pożaru doszło w Świdniku w 10-piętrowym budynku mieszkalnym. Pożar wybuchł w mieszkaniu na 9.piętrze wieżowca. Jak podaje policja, dwie osoby trafiły do szpitala. Stan jednej z nich jest ciężki. Do sprawy zatrzymano 38-letniego mężczyznę. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Do tragedii doszło wczoraj (środa, 30.12.2020) około godz. 19.00. Pożar wybuchł w mieszkaniu na 9. piętrze wieżowca w Świdniku. Jak wynika z informacji przekazanych przez aspirant Ewelinę Domaradzką z lubelskiej policji podczas akcji gaśniczo-ratowniczej ewakuowano blisko 60 osób. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali. Stan jednej z nich - 38-letniej kobiety jest ciężki. Druga osoba pozostała na obserwacji i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby wymagające pomocy medycznej otrzymały ją na miejscu w karetkach. Po sprawdzeniu budynku przez strażaków oraz nadzór budowlany mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań z wyłączeniem dwóch lokali mieszkalnych. Osobom potrzebującym noclegu Urząd Miasta zapewnił hotel.

Do sprawy został zatrzymany 38-letni mężczyzna, który zajmował lokal objęty pożarem. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Dzisiaj (czwartek, 31.12.2020)  na miejscu trwają czynności policyjne z udziałem biegłych. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Wszystkie informacje będą weryfikowane, a dokładna przyczyna pożaru badana przez biegłych.

Dramat milionów Polaków. Co z oszczędnościami w bankach?