Superbohaterowie za oknami szpitala. Niezwykła akcja!

i

Autor: UM LUBLIN Superbohaterowie za oknami szpitala. Niezwykła akcja!

Superbohaterowie za oknami szpitala w Lublinie! Zapukali do małych pacjentów

Niezwykła akcja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Za jego oknami pojawili się… superbohaterowie! Na ogromnej wysokości zawiśli m.in. Superman czy Batman i… zapukali do małych pacjentów. To wszystko w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radość małych pacjentów – bezcenna. Podobne akcje zorganizowano w całej Polsce. Zobacz zdjęcia!

Superbohaterowie za oknami szpitali! Machali, pukali w szyby, umyli nawet okna. Niezwykła akcja i niesamowity prezent dla dzieciaków, które też – jak superbohaterowie – zmagają się z chorobą i trudnościami. Zobacz zdjęcia z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie!

Młodzi pacjenci leczeni na oddziałach dziecięcych szpitali w całej Polsce mieli ostatnio niesamowitych gości. Ni mniej, ni więcej tylko… superbohaterów! Postacie z bajek zapukały nie do drzwi, a do okien sal, w których leżą dzieciaki walczące o zdrowie. Batman, Superman, Spiderman, nie zabrakło nawet Minionków. To pomysł pracowników wysokościowych, którzy w ramach akcji „Alpiniści dla WOŚP 2022” chcieli rozweselić dzieciaki i przy okazji zebrać fundusze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Lublinie niecodzienni goście zjawili się w niedzielę (30.01) tuż przed południem, a punktualnie o 12.00 opuścili się i zjechali z ostatniego piętra na linach w dół. Wiedzieli, gdzie pukać, bowiem okna w salach, gdzie czekały na nich dzieci, miały przyklejonego do szyby aniołka.

– Malujemy uśmiechy, gramy, bo lubimy, myjemy, bo chcemy – tłumaczą swą akcję w internecie. – Nie wiemy, kto ma więcej frajd z tego, my czy dzieciaki – przyznają.

Przy okazji alpiniści zbierali pieniądze na WOŚP i profesjonalnie umyli okna w szpitalu. W tym roku asystowali im strażacy ochotnicy. W całej Polsce w akcji wzięło udział 500 wysokościowców, którzy odwiedzili 45 szpitali. Można było też dorzucić się do wirtualnej skarbonki alpinistów, którzy zbierali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy także online i udało im się pozyskać w ten sposób ponad osiem tysięcy złotych.

Zobacz też: Ciało 25-latka na łące. Tajemnicza śmierć i makabryczne odkrycie w Janiszach

Sonda
Czy w tym roku wsparłeś/aś WOŚP?