Strajk Kobiet

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Strajk Kobiet

STRAJK KOBIET Lublin. Manifestacja w centrum miasta po publikacji wyroku ws. aborcji

2021-01-28 11:00

Strajk Kobiet w Lublinie. Kolejna fala protestów na ulicach miast. To reakcja na publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W środę oburzone kobiety spontanicznie wyszły na ulice. W czwartek zapowiadają kolejną manifestację w centrum miasta. Gdzie i kiedy odbędzie się kolejny Strajk Kobiet w Lublinie?

Strajk Kobiet w Lublinie. W środę spontanicznie wyszły na ulice, by pokazać swoje niezadowolenie, a na wieczór zapowiadają kolejną manifestację. – W czwartek widzimy się przed biurem PiS o godz. 18.30 – ogłosiły w sieci organizatorki lubelskiego protestu. To kolejna fala manifestacji po wyroku TK ws. aborcji.

Sama decyzja Trybunału Konstytucyjnego wywołała ogromne emocje i oburzenie – nie tylko kobiet. Tym razem chodzi o publikację kontrowersyjnego orzeczenia. Ta nastąpiła w środę, 27 stycznia, na nowo podnosząc temperaturę sporu w tej sprawie. Czy styczniowe protesty Strajku Kobiet zgromadzą takie tłumy jak te poprzednie?

Zobacz też: ZWŁOKI na podłodze lombardu! MAKABRYCZNE ODKRYCIE w Chełmie. Co tam się stało?!

W czwartek na ulice wyjdą przeciwnicy decyzji TK. Tak będzie nie tylko w Lublinie, ale w wielu miastach i miejscowościach w całym kraju. Poniżej szczegóły dotyczące manifestacji.

Strajk Kobiet w Warszawie

Czego dotyczy wyrok Trybunały Konstytucyjnego z października ubiegłego roku ws. aborcji? Przypomnijmy, chodzi o jedną z przesłanek dopuszczających możliwość przerwania ciąży. TK uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia, upośledzenia płodu albo wykrycia nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.

Kontrowersyjny wyrok nie zmienia prawa w odniesieniu do dwóch pozostałych przesłanek zapisanych w ustawie: gdy zagrożone jest życie matki albo gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, gwałtu (do 12 tygodnia ciąży).

Strajk Kobiet w Lublinie – 28.01.2021 r.

Strajk Kobiet w Lublinie ma się odbyć w czwartek 28.01 wieczorem.Widzimy się przed biurem PiS o godz. 18.30 – ogłosiły w sieci organizatorki manifestacji. Protest odbędzie się przy ul. Królewskiej przed siedzibą lubelskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Manifestacja – podobnie jak inne w całym kraju – to wyraz sprzeciwu wobec wyroku, jego uzasadnienia, publikacji i zmiany prawa aborcyjnego w Polsce. Hasło przewodnie – znane już z poprzedniej, jesiennej fali strajków to… „Wypier***ać!”.

– Tym, którym udają, że są „za życiem”, w praktyce chodzi o zaostrzenie zgniłego „kompromisu” i odebranie Polkom podstawowych praw. Wiecie co? Wypier***ać! Chodźmy w czwartek pod siedzibę PiS i pokażmy, co myślimy o nich i o ich wyroku. Chcemy pełni praw, aborcji na żądanie, wypier***ać z „wyrokiem” i „trybunałem” – piszą w sieci organizatorzy czwartkowego Strajku Kobiet w Lublinie.

Strajk Kobiet na Lubelszczyźnie

Podobne wydarzenia są organizowane i zapowiadane także w innych miastach w całym kraju. W Białej Podlaskiej 28 stycznia o godz. 19.00 na Placu Wolności „Męskie wsparcie dla Strajku Kobiet”.