Stopień alarmowy BRAVO w Lubelskiem. Co to oznacza? Co nam grozi?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/TBIT Stopień alarmowy BRAVO w Lubelskiem. Co to oznacza? Co nam grozi?

Stopień alarmowy BRAVO w Lubelskiem. Co to oznacza? Co nam grozi?

2022-03-01 9:37

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podniosło poziom alertu dla Lubelszczyzny. W województwach lubelskim i podkarpackim obowiązuje stopień alarmowy BRAVO. Co to oznacza? Co nam grozi? – Ostrzeżenie jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy – informuje RCB.

Stopień alarmowy BRAVO w Lubelskiem. Co to oznacza?

Rząd podnosi poziom alarmowy dotyczący bezpieczeństwa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. To dwa regiony graniczące z Ukrainą, gdzie napływają setki tysięcy uchodźców, a kilka kilometrów dalej, za granicą, trwa wojna.

Zobacz też: „Walczył” z 5G i szczepieniami. Kim jest 42-letni podpalacz z Zamościa?

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Alert BRAVO RCB. Co oznacza?

Stopień alarmowy BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych. – Można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany – informują przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wprowadzenie alertu BRAVO na Lubelszczyźnie – jak podkreśla RCB – ma wyłącznie charakter prewencyjny.

Dramat kobiet i dzieci z Ukrainy na przejściu w Medyce

Drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie województwa lubelskiego obowiązuje od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59. W tym samym czasie podniesiony do BRAVO jest też poziom alarmowy dla Podkarpacia.

Sonda
W jaki sposób pomagasz uchodźcom z Ukrainy?