Staranował ją na przejściu! Horror na pasach. Wszystko się nagrało [WIDEO]

i

Autor: KWP Lublin Staranował ją na przejściu! Horror na pasach. Wszystko się nagrało!

Staranował ją na przejściu! Horror na pasach. Wszystko się nagrało [WIDEO]

2022-03-30 10:44

Łuków. Staranował ją na przejściu dla pieszych. Policja publikuje to nagranie „ku przestrodze”. – Chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii – ostrzegają funkcjonariusze. W poniedziałek (28.03) w Łukowie kierowca wjechał na pasach w 61-latkę. Kobieta weszła na „zebrę”, prowadząc rower. Po chwili wjechała w nią osobówka! Rowerzystka trafiła do szpitala.

Łuków. Potrącenie pieszej z rowerem na przejściu na ul. Wyszyńskiego. 61-latka trafiła do szpitala po tym, jak na „zebrze” wjechał w nią kierowca matiza. Policja publikuje nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie.

Przejście dla pieszych powinno być miejscem, gdzie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czują się bezpiecznie. I tak było tym razem, ale do czasu. Kierowcy zatrzymali się, by przepuścić ludzi, przechodzących na drugą stronę jezdni, a później… doszło do potrącenia.

Wypadek w Łukowie na Wyszyńskiego miał miejsce w poniedziałkowe południe, po godz. 12.00. 49-letni mężczyzna wjechał na pasach w 61-latkę, która prowadziła rower. Kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście – jak informuje policja – okazało się, że urazy, jakich doznała rowerzystka, nie są groźne.

Staranował ją na przejściu dla pieszych. Nagranie z Łukowa

Kierujący matizem mężczyzna z ulicy Międzyrzeckiej skręcał w lewo na skrzyżowaniu w ulicę Wyszyńskiego i tam potrącił znajdująca się na przejściu kobietę – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. – 49-latek mówił mundurowym, że wcześniej zatrzymał się przed przejściem i ustąpił pierwszeństwa pieszym. A gdy ruszył do przodu, to nie zauważył kobiety, która weszła na przejście z rowerem – dodaje policjant.

Mundurowi zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o więcej ostrożności i rozwagi na drodze. Także publikacja nagrania ma zadziałać na wyobraźnię osób wyjeżdżających na drogi. – Zdarzenie zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii – tłumaczy asp. szt. Marcin Józwik.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?