Umierała, gnijąc w łóżku. Córka zagłodziła ją na śmierć!

i

Autor: Shutterstock Umierała, gnijąc w łóżku. Córka zagłodziła ją na śmierć!

Wykończyła własną matkę

Sosnowica. Umierała, gnijąc w łóżku. Córka zagłodziła ją na śmierć?! W ranach otwartych rozwinęły się larwy owadów

2022-09-07 10:52

Przerażająca historia z Lubelszczyzny. Wiesław S. – jak dowodzi prokuratura – dosłownie wykończyła własną matkę, doprowadzając do jej koszmarnej śmierci. 86-latka nie potrafiła już sama o siebie zadbać, a potrzebowała tylko pomocnej ręki… Śledczy podejrzewają, że córka głodziła matkę, nie podawała leków, nie myła. Staruszka umierała, gnijąc we własnym różku. Ostatnie dwa tygodnie życia spędziła już godniej, w szpitalu, ale lekarzom i tak nie udało się jej uratować. Jaką karę powinna ponieść wyrodna córka?

Sosnowica. Wykończyła własną matkę? Zagłodziła ją na śmierć

Wyrodna córka, Wiesława S. (64 l.) za to co zrobiła, odpowie przed sądem. Prokuratura Rejonowa we Włodawie (woj. lubelskie), która od miesięcy bada tę bulwersującą sprawę, skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko 64-latce. Śledczy zarzucają jej psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 86-letnią matką, co doprowadziło do jej śmierci. Pod koniec 2021 roku pracownicy socjalni znaleźli kobietę w stanie skrajnego wyczerpania w jej domu. Niestety, na pomoc było już za późno. Staruszka przeszła piekło. Niedługo później zmarła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Białystok. Trafił za kratki za zabójstwo sprzed 30 lat. Ofiar było więcej

64-letnia Wiesława S. została oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją matką oraz nieumyślne spowodowanie jej śmierci – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prok. Agnieszka Kępka, cytowana przez PAP.

Gmina Sosnowica, Lubelskie. Córka znęcała się nad starą matką?!

Jak ustalili śledczy, kobieta od 22 września do 3 listopada 2021 roku znęcała się nad 86-letnią matką, która była nieporadna ze względu na wiek i stan zdrowia. Z ustaleń prokuratury wynika, że córka przestała podawać jej pokarmy i płyny, nie zapewniła opieki medycznej, pielęgnacyjnej, opiekuńczej, a także ogrzewania i sprzątania pomieszczenia. Podejrzana zaniechała także wykonywania podstawowych zabiegów higienicznych.

Skutkowało to skrajnym stanem niedożywienia matki, rozległymi odleżynami czwartego stopnia kończyn górnych, dolnych, tułowia. Co, w połączeniu z chorobami, które miała ze względu na wiek, doprowadziło do zgonu starszej kobiety kilkanaście dni po przewiezieniu do szpitala – informuje Kępka.

Córka nie przyznaje się do winy. Wiesława S. wkrótce stanie przed sądem

W trakcie postępowania podejrzana nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Twierdziła, że opiekowała się matką. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa we Włodawie skierowała właśnie do tamtejszego sądu rejonowego. Wkrótce może ruszyć proces.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec ubiegłego roku, kiedy to 86-latka z gminy Sosnowica została znaleziona przez pracowników socjalnych w stanie skrajnego wyczerpania w swoim domu. Kobieta była niedożywiona, odwodniona, wyziębiona. Miała bardzo głębokie odleżyny i rany na całym ciele. Jak podawały lokalne media, 86-letnia kobieta była tak zaniedbana, że w ranach otwartych rozwinęły się larwy owadów. Po dwóch tygodniach starsza kobieta zmarła w szpitalu.

Sonda
Wierzysz w sprawiedliwość?