Zamość: Atak nożownika w centrum miasta. Mają sprawcę i narzędzie zbrodni

i

Autor: KWP Lublin Zamość: Atak nożownika w centrum miasta. Mają sprawcę i narzędzie zbrodni

Koszmar w biały dzień

Zamość: Atak nożownika w centrum miasta. Mają sprawcę i narzędzie zbrodni

2022-09-06 12:29

Sceny jak z filmu sensacyjnego w biały dzień w centrum miasta. W Zamościu 48-letni mężczyzna rzucił się z nożem na klienta sklepu. Powód ataku nożownika szokuje! Poszło o… alkohol, a właściwie jego brak. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Nożownik z Zamościa został zatrzymany, a narzędzie zbrodni zabezpieczone. 48-latkowi grozi długa odsiadka.

Zgroza na Starym Mieście w Zamościu. Nożownik zaatakował przed sklepem w centrum miasta. Ugodził ostrzem innego klienta! Ranny 46-latek trafił do szpitala, a sprawca został zatrzymany. Policjanci mają też narzędzie zbrodni. Wszystko wydarzyło się w piątek (3.05).

Jak doszło do ataku nożownika? Policja odtworzyła przebieg zdarzeń, które doprowadziły do krwawej napaści. Wszystko wskazuje na to, że 46-letni mieszkaniec Zamościa znalazł się w złym miejscu i czasie. Robił zakupy w sklepie w centrum miasta. Niestety – to właśnie tam „podpadł” napastnikowi.

Za nim w kolejce stał mężczyzna, który był nietrzeźwy i bardzo zniecierpliwiony. W wulgarny sposób wyrażał swoje niezadowolenie, twierdząc, że 46-latek zbyt wolno pakuje zakupione towary. Po zrobieniu zakupów 46-latek wyszedł ze sklepu. Po chwili na ulice wyszedł również „niezadowolony” klient. Podszedł do pokrzywdzonego i ugodził go nożem w ramię, mówiąc przy tym, że przez niego ekspedientka nie sprzedała mu alkoholu – opisuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!

Nożownik zadał cios, wyjaśnił swój „motyw” i szybko uciekł. Nie oznacza to jednak, że uniknął sprawiedliwości. Policjanci najpierw pomogli rannemu 46-latkowi, który trafił do szpitala, a później rozpoczęli obławę na sprawcę ataku.

Niespełna dwie godziny później podejrzany był już w rękach policjantów. 48-letni mieszkaniec Zamościa został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odnaleźli również i zabezpieczyli procesowo nóż, którym podejrzany najprawdopodobniej ugodził 46-latka – dodaje Krukowska-Bubiło.

48-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Wkrótce stanie przed sądem. Może mu grozić pięć lat więzienia.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE