SMS od PGE. W jednej chwili straciła fortunę! „Zaplanowano wyłączenie energii elektrycznej”

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/geralt; KWP Lublin SMS od PGE. W jednej chwili straciła fortunę! „Zaplanowano wyłączenie energii elektrycznej”

Oszuści atakują

SMS od PGE. W jednej chwili straciła fortunę! „Zaplanowano wyłączenie energii elektrycznej”

2022-09-20 14:40

Nieostrożni i łatwowierni Polacy – nie tylko osoby starsze – wciąż są na celowniku oszustów. Złodzieje zaczęli rozsyłać fałszywe SMS-y, podszywając się pod PGE i strasząc odcięciem energii elektrycznej. Zostać bez prądu na zimę? Tego nikt by nie chciał. Ludzie klikają w link, by dopłacić brakującą kwotę i… tracą fortunę. 52-latce z Lublina oszuści ukradli blisko 100 tysięcy!

To jakiś koszmar! Nie ma sposobu, by ich powstrzymać? Oszuści łupią na gigantyczne sumy nie tylko seniorów, ale też ludzi znacznie młodszych. 52-letnia mieszkanka Lublina straciła właśnie blisko 100 tys. złotych bo kliknęła w link z SMS-a od „PGE”. Chciała dopłacić brakującą kwotę, a straciła fortunę!

W niedzielę dostała SMS-a, który nie wzbudził jej podejrzeń. W poniedziałek zgłosiła się już na policję, uboższa o 100 tys. złotych, które zniknęły z jej konta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bartoszyce. Para łosi przeszła przez drogę po przejściu dla pieszych

Otrzymała wiadomość SMS, informującą o planowanym odłączeniu jej dostaw energii elektrycznej. By temu zapobiec, musiała uregulować powstałą zaległość – opisuje nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

52-latka kliknęła w link i trafiła w sidła oszustów. Na fałszywej stronie wybrała swój bank, podała dane logowania… Była na tyle nieostrożna, że w międzyczasie zatwierdziła instalację nowej aplikacji na swoim telefonie.

Oszuści przechwycili jej dane, a z jej konta „zniknęły” pieniądze w kwocie blisko 100 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że została oszukana sprawę zgłosiła na policję – dodaje Gołębiowski.

Teraz lubelscy funkcjonariusze będą starali się namierzyć osoby stojące za oszustwem „na PGE”. Zadanie może nie być łatwe… A ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, to policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. Jeśli dostaniemy wiadomość z informacją o niedopłacie za prąd, gaz czy inne media – lepiej sprawdźmy, czy faktycznie możemy zalegać z płatnościami, skontaktujmy się z dostawcą mediów, upewnijmy się, czy korzystamy z „prawdziwych” serwisów www.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE