Śmierć w płomieniach. Tragiczna seria pożarów na Lubelszczyźnie: Machnów Nowy, Zańków

i

Autor: OSP Lubycza Królewska; KMP Biała Podlaska Śmierć w płomieniach. Tragiczna seria pożarów na Lubelszczyźnie: Machnów Nowy, Zańków

Śmierć w płomieniach. Tragiczna seria pożarów na Lubelszczyźnie: Machnów Nowy, Zańków

2022-03-14 8:42

Tragiczna seria pożarów na Lubelszczyźnie. W walce z żywiołem człowiek nie ma szans, a czasem nawet nie możliwości, by spróbować się uratować. Dwie osoby zginęły w płomieniach: w powiecie bialskim w Machnowie Nowym i w powiedzie tomaszowskim w Zańkowie. Okoliczności tych tragicznych zdarzeń bada teraz policja i prokuratura.

Śmierć w płomieniach na Lubelszczyźnie. Tragiczna seria pożarów miała miejsce w piątek (11.03). W Machnowie Nowym zginął 57-letni mężczyzna, a w gminie Sławatycze – prawdopodobnie 65-letni mieszkaniec spalonego domu.

Machnów Nowy: Tragiczny finał pożaru. Nie żyje 57-latek

Do pierwszej tragedii doszło w piątek, około godz. 7.00. Płonął dom w Machnowie Nowym (pow. tomaszowski). Wydobywający się z budynku dym zauważył mieszkający obok mężczyzna. Sąsiad pomógł wydostać się z domu 66-letniemu właścicielowi i wezwał służby ratunkowe.

W trakcie prowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej, w budynku strażacy odnaleźli ciało 57-letniego brata właściciela posesji, mieszkańca woj. śląskiego. Mężczyzny nie udało się uratować – informuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Okoliczności tragedii badają teraz śledczy. Ciało 57-latka zostanie zbadane podczas sekcji zwłok.

Machnów Nowy: Tragiczny finał pożaru. Nie żyje 57-latek

i

Autor: OSP Lubycza Królewska Machnów Nowy: Tragiczny finał pożaru. Nie żyje 57-latek
Matki kontra Putin. Kobiety z dziećmi zaprotestowały przeciwko wojnie na Ukrainie

Gmina Sławatyczne: Tragiczny pożar. Nie żyje mężczyzna

Do kolejnego tragicznego pożaru doszło w piątek po godz. 22.30 w gminie Sławatyczne (pow. bialski). W wyniku zdarzenia niemal całkowitemu spaleniu uległ drewniany dom – informują policjanci.

W trakcie prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej, strażacy odnaleźli w budynku ciało – prawdopodobnie 65-letniego mieszkańca posesji. W chwili zdarzenia, w domu przebywały jeszcze dwie osoby, które same zdążyły opuścić dom. Jedna z nich z obrażeniami ciała trafiła do szpitala – przekazała kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Po zakończeniu działań strażaków pracę na miejscu pożaru rozpoczęły służby śledcze. Podobnie, jak w przypadku pierwszego pożaru, ciało jego ofiary zostanie zbadane podczas sekcji zwłok. Trwa śledztwo policji i prokuratury, które ma ustalić przyczyny i dokładne okoliczności tragedii.

Gmina Sławatyczne: Tragiczny pożar. Nie żyje mężczyzna

i

Autor: KMP Biała Podlaska Gmina Sławatyczne: Tragiczny pożar. Nie żyje mężczyzna
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?