Usiłował ukraść tachimetr z budowy

i

Autor: KPP Świdnik Złodziej może trafić za kraty nawet na 5 lat

Bystrzejowice: Zuchwała próba kradzieży! Skok po tachimetr i pościg jak z Benny Hilla

2021-05-31 8:54

Brakowało tylko muzyki z Benny Hilla... Kilka dni temu w Bystrzejowicach Pierwszych pod Świdnikiem doszło do próby zuchwałej kradzieży udaremnionej efektownym i efektywnym pościgiem. 26-letni złodziej w biały dzień próbował ukraść z budowy tachimetr, czyli warte ponad 90 tysięcy złotych urządzenie geodezyjne, został jednak przegoniony przez kilku pracujących tam budowlańców. Sceny jak z filmu, a to wszystko na budowie pod Lublinem.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Bystrzejowicach Pierwszych pod Świdnikiem. Sprawcy byli wyjątkowo zuchwali, widzieli bowiem, że na miejscu kręci się wielu robotników. – Mężczyzna po przecięciu siatki ogrodzeniowej usiłował ukraść tachimetr o wartości ponad 90 000 zł. Po dobiegnięciu do ogrodzenia przekazał je drugiemu mężczyźnie. Z uwagi na szybką reakcję pracowników firmy, sprawcy zamierzonego celu nie osiągnęli, porzucając urządzenie i uszkadzając je – relacjonuje komisarz Łukasz Kasperek z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Zobacz też: Lublin: Policyjny helikopter krążył nad miastem. Potężna akcja policyjnych komandosów

Policyjni „komandosi” ćwiczyli w Lublinie. Zobacz wideo!

Całość wyglądała bardzo dynamicznie, prawie jak pościgi w Benny Hillu. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Kiedy złodziej miał już w ręku urządzenie, zobaczył, że w jego stronę rączym biegiem podążają pracownicy budowy. Uciekał więc w popłochu, przewracał się, a na końcu musiał wybrać: wolność czy łup. Porzucił więc urządzenie i w ostatnim momencie wsiadł do samochodu.

Chciał ukraść tachimetr

i

Autor: KPP Świdnik Urządzenie zostało uszkodzone podczas ucieczki złodzieja

26-latek wpadł po kilku dniach.W trakcie realizacji czynności policjanci ujawnili w pojeździe wykorzystanym do popełnienia przestępstwa tablice rejestracyjne innego pojazdu, użyte w trakcie przestępstwa – dodaje kom. Kasperek. Policjanci szukają drugiego złodzieja.