Lublin: Policyjny helikopter krążył nad miastem. Potężna akcja policyjnych komandosów

2021-05-31 13:02

Policyjny helikopter Black Hawk krążył nad Lublinem przez kilka dni. W mieście trwały poważne działania policyjnych komandosów, czyli kontrterrorystów. Szkolili się na dostępnych w Lublinie obiektach – z działań na wysokości, ale też innych działań, które pomagają im w codziennej pracy. A tej – jak przekonują ich koledzy po fachu – nie brakuje, bo antyterroryści są w ciągłej gotowości. Przez kilka dni w Lublinie realizowali szkolenie taktyczno-wysokościowe. Techniki zjazdowe przy różnego rodzaju naturalnych przeszkodach, szturm na obiekty stałe, elementy ratownictwa, jak na przykład ewakuacja osób z terenów zagrożonych, to tylko niektóre z przećwiczonych scenariuszy – relacjonują policjanci. Black Hawk przez kilka dni krążył nad miastem, a poważne działania policyjnych komandosów możesz zobaczyć na zdjęciach i nagraniach.

Policyjny helikopter Black Hawk przez kilka dni krążył nad miastem. Na jego pokładzie podróżowali najlepsi policjanci, członkowie zespołów kontrterrorystycznych. „Komandosi” ćwiczyli razem z ratownikami GOPR. Wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach i wideo! Szkolenie taktyczno-wysokościowe policyjnych antyterrorystów to nie wszystko. Ćwiczyli też np. szturmy na zagrożone obiekty czy ewakuację zagrożonych osób. Ich koledzy „po fachu” przekonują, że kontrterroryści muszą być w ciągłej gotowości. W ubiegłym tygodniu ich „poligonem” stały się obiekty na terenie Lublina.

Policyjni „komandosi” ćwiczyli w Lublinie. Zobacz wideo!

Policyjni „komandosi” uczestniczyli w szkoleniu taktyczno-wysokościowym z wykorzystaniem śmigłowca Black Hawk – relacjonuje podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Trenowali różne techniki desantu z pokładu śmigłowca oraz ewakuacji na pokład statku powietrznego. Tego typu umiejętności wykorzystywane są w różnych sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak działania bojowe, ratownicze czy sytuacje kryzysowe.

W szkoleniu wzięli udział ratownicy GOPR. Razem z nimi policjanci doskonalili swoje umiejętności – nie tylko bojowe, ale też np. te z zakresu ratownictwa. – Z pewnością to przedsięwzięcie pozwoliło na podwyższenie poziomu wyszkolenia wysokościowego, strzeleckiego oraz taktycznego – umiejętności niezbędnych do wykonywania trudnych i niebezpiecznych zadań, które na co dzień realizują policjanci pododdziałów kontrterrorystycznych – przekonuje Kamola.