Przejazd

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Skandaliczne zachowanie rowerzystki na przejeździe kolejowym w Dęblinie! Co ona sobie myślała?! PKP publikuje nagranie

Rowerzystka igrała ze śmiercią

Skandaliczne zachowanie rowerzystki na przejeździe kolejowym w Dęblinie! Co ona sobie myślała?! PKP publikuje nagranie

2022-07-24 12:41

Dęblin: W miniony piątek (15.07.2022 r.) na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie (woj. lubelskie), dwóch kierowców i dwie rowerzystki zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki. - Druga rowerzystka uderzyła głową o opuszczany szlaban. Konieczna była interwencja pogotowia - czytamy w komunikacie PKP. Przedstawiciele spółki opublikowali w sieci nagranie z tego zdarzenia.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się cała czwórka, ale nauczkę dostała przede wszystkim druga z rowerzystek, które uderzyła głową o szlaban. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, które musiało się zająć cyklistką. - Nagrane publikujemy ku przestrodze. Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory - czytamy w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Co tu dużo dodawać - zobaczcie nagranie z Dęblina!

Czytaj też: Osobówka zderzyła się z pędzącym pociągiem! W środku auta rodzina z dziećmi!

Dęblin: Wjechała na przejazd i uderzyła w szlaban. PKP przypomina o zasadach

Przedstawiciele PKP podkreślają, że nieodpowiedzialnie zachowali się wszyscy ci, których widać na załączonym nagraniu. W komunikacie czytamy też o podstawowych zasadach, związanych z bezpieczeństwem na przejeździe kolejowym. Nasza redakcja przyłącza się do apeli - weźmy sobie je do serca i zachowajmy ostrożność!

  • Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem.
  • Na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu.
  • Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?
Łuczyce. Kobieta wpadła pod pociąg