Silny mróz, a to nie wszystko! Wydano ALERTY dla województwa lubelskiego

i

Autor: pixel2013/ Pixabay.com Silny mróz, a to nie wszystko! Wydano ALERTY dla województwa lubelskiego

Silny mróz, a to nie wszystko! Wydano ALERTY dla województwa lubelskiego

2021-02-18 19:56

Zima daje o sobie się we znaki. IMGW-PIB wydał kolejne już ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego. Prognozowane są silne mrozy, ale to nie wszystko! Wydano też ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Alertami objęte jest całe województwo lubelskie! Jak zapowiada się pogoda? Sprawdź szczegóły.

Lubelskie. Silny mróz i marznące opady. IMGW ostrzega

Synoptycy IMGW-PIB wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla województwa lubelskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem obowiązuje od czwartku 18 lutego od godziny 19.00 do godz. 9.00 w piątek 19 lutego. " Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości do 20 km/h." - informuje IMGW-PIB. Po silnych mrozach przyjdą marznące opady - zapowiadają synoptycy. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 10.00 w piątek 19 lutego do godz. 2.00. "Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź."

Uważać powinni przede wszystkim kierowcy. Dzisiejszego poranka na drodze S12 na trasie Chełm – Piaski doszło do kilku zdarzeń drogowych. Jak podaje policja, zaczęło się od osobowej toyoty, która jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. W rowie wylądowały także dwa tiry, z których jeden miał załadowanych na lawecie sześć pojazdów. Było groźnie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Tak wygląda praca pługopiaskarki