Rokitno. Myśliwy postrzelony na polowaniu. 64-latek zmarł w szpitalu!

i

Autor: mtorben/cc0/Pixabay.com; bialapodlaska.pl Nie żyje myśliwy, który został postrzelony na polowaniu w gminie Rokitno. 64-latek zmarł w szpitalu w Białej Podlaskiej

Rokitno. Myśliwy postrzelony na polowaniu. 64-latek zmarł w szpitalu!

2021-11-23 17:53

Nie żyje myśliwy, który został postrzelony na polowaniu w gminie Rokitno pod Białą Podlaską. Do zdarzenia doszło 13 listopada 2021 roku, gdy 56-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego oddał niekontrolowany strzał i trafił 64-letniego mieszkańca powiatu łosickiego. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Białej Podlaskiej w stanie ciężkim, gdzie niestety zmarł.

Rokitno. Myśliwy postrzelony na polowaniu. 64-latek zmarł w szpitalu!

Jak informuje Dziennikwschodni.pl, nie żyje myśliwy postrzelony na polowaniu w gminie Rokitno pod Białą Podlaską. Do zdarzenia doszło 13 listopada 2021 roku. 56-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego oddal niekontrolowany strzał, trafiając swojego kolegę - 64-letniego mieszkańca powiatu łosickiego. 64-latek został ciężko ranny i trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, gdzie dwa dni później, tj. 15 listopada, zmarł. Sprawą postrzelenia myśliwego na polowaniu zajęła się Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej i Polski Związek Łowiecki. Śledczy postawili w tej sprawie zarzuty Eugeniuszowi Sz., 56-letniemu myśliwemu, który odpowie za nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała zakwalifikowanych jako ciężki uszczerbek na zdrowiu - grozi za to do 3 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się już do winy, ale nie zastosowano wobec niego żadnych środków zapobiegawczych, więc pozostaje na wolności. Jego zachowanie oceni teraz "prokuratura łowiecka", czyli Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Łowieckiego.

- Cała brać myśliwska ubolewa nad zaistniałym wydarzeniem. Zarząd Główny PZŁ został poinformowany o tym, jednak zgodnie ze statutem, nie prowadzimy czynności wyjaśniających w tej sprawie czy w podobnych wypadkach. Wiem jednak, że zarząd okręgu w Białej Podlaskiej podejmuje działania, mające na celu wsparcie rodziny zmarłego myśliwego - mówi serwisowi Dziennikwschodni.pl Dominik Szary, rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego.

Czytaj też: Kraśnik. Urządził w domu polowanie na matkę! Dźgnął ją tak mocno, że złamał ostrze [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Lublin. Zajęcia tylko dla zaszczepionych studentów?! Stanowcza decyzja rektora

Sonda
Czy myśliwi powinni zabijać zwierzęta w ramach polowań komercyjnych, tj. poza przymusowym odstrzałem?
Domenico F. Włoski mafioso zatrzymany w Krakowie. Wpadł bo miał romans z Polką.