Radny PiS finansuje Marsz Równości w Lublinie. To człowiek Czarnka

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Radny PiS finansuje Marsz Równości w Lublinie. To człowiek Czarnka

Radny PiS finansuje Marsz Równości w Lublinie. To człowiek Czarnka

2021-10-15 17:38

Niemożliwe? A jednak! Radny PiS, jeden z zaufanych doradców i ludzi ministra Czarnka, finansuje Marsz Równości w Lublinie. III edycja manifestacji już wkrótce przejdzie ulicami miasta. – Z przyjemnością informujemy, że naszym sponsorem stał się radny PiS Tomasz Pitucha – informują przedstawiciele stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. Polityk nie zrobił tego jednak dobrowolnie.

I choć część przedstawicieli środowisk LGBT zachęca, by do Tomasza Pituchy słać podziękowania za wsparcie Marszu Równości i jego organizatorów, to on sam raczej nie jest zadowolony z tego, gdzie trafiły jego pieniądze. Radny PiS, doradca i zaufany człowiek ministra Przemysława Czarnka… finansuje Marsz Równości! Zawsze deklarował, że „po dobroci” nie wpłaci na ten cel ani grosza. Zmienił zdanie?

Zobacz: Marsz Równości w Lublinie: data, trasa. Awantura na ulicach?

Radny Tomasz Pitucha jest wierny swoim poglądom i zdania nie zmienił, ale pieniądze z jego konta zabrał… komornik. To efekt przegranej batalii sądowej. We wrześniu 2018 roku polityk napisał, że Marsz Równości ma promować homoseksualizm i pedofilię. Organizatorzy manifestacji podali go do sądu i w końcu wygrali, a wyrok stanowił, że Pitucha ma zapłacić pięć tysięcy złotych na rzecz stowarzyszenia. Od początku mówił, że choć szanuje wyroku sądów, to pieniędzy nie przeleje. Z czasem na jego konto wszedł jednak komornik.

Parada Równości w Warszawie. Tęczowy marsz na ulicach stolicy

– Pieniądze zajęte z kont radnego właśnie trafiły na konto naszego marszu. Chodzi o przegraną sprawę sądową, gdzie pomówił nas o promowanie pedofilii. Sprawę przegrał, ale nie chciał zapłacić. Do sprawy wkroczył komornik. Wydamy je na organizację III Marsz Równości w Lublinie oraz pomoc terapeutyczną dla osób LGBT – napisali w sieci przedstawiciele stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie.

Radny PiS finansuje Marsz Równości w Lublinie. To człowiek Czarnka

Organizatorzy nazwali Tomasza Pituchę „sponsorem” manifestacji, co zapewne rozzłości go jeszcze mocniej, niż finansowa kara, jaką – chcąc nie chcąc – musiał ponieść. Radny Prawa i Sprawiedliwości z Lublina nigdy nie ukrywał konserwatywnych poglądów. Ściśle współpracował z Przemysławem Czarnkiem, gdy ten był wojewodą lubelskim, a później stał się jego pełnomocnikiem i doradcą w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Kilka miesięcy temu został też zastępcą dyrektora podległego MEiN Ośrodka Rozwoju Edukacji. Od teraz do tej listy funkcji wiele osób będzie chciało dopisać tę najnowszą: sponsor Marszu Równości.

III Marsz Równości w Lublinie odbędzie się w sobotę, 23 października.

Sonda
Czy popierasz Marsz Równości w Lublinie?

Tak wyglądał poprzedni Marsz Równości w Lublinie. Zobacz zdjęcia!