Marsz Równości w Lublinie: data, trasa. Awantura na ulicach?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Marsz Równości w Lublinie: data, trasa. Awantura na ulicach?

Marsz Równości w Lublinie: data, trasa. Awantura na ulicach?

2021-10-05 13:44

III Marsz Równości w Lublinie już wkrótce przejdzie ulicami miasta. Wydarzenie jak zwykle może wywołać gigantyczne i skrajnie różne emocje. Będzie afera i awantura na ulicach w centrum miasta? Co wiemy o trzecim Marszu Równości w Lublinie? Poprzednim edycjom towarzyszyły mniejsze lub większe kontrmanifestacje, dochodziło do groźnych zdarzeń…

Jak będzie w tym roku? Znamy datę i trasę III Marszu Równości w Lublinie. Wydarzenie ma się odbyć w sobotę, 23 października, w centrum miasta. Dojdzie do awantur na ulicach? Poprzednie edycje marszu i podobne manifestacje w Polsce wywoływały ogromne, skrajne emocje, a czasem powodowały ataki ze strony ich przeciwników. Dość przypomnieć, że na poprzedniej edycji (w 2019 roku) zatrzymano dwójkę młodych ludzi, którzy… mieli ze sobą bomby własnej produkcji, którą zamierzali zdetonować. Czy w tym roku na Marszu Równości w Lublinie będzie bezpiecznie?

Zobacz też: Paulina udusiła własne dzieci. „Będą obok na zawsze”. Wstrząsające słowa w tajemniczym liście

Tegoroczny Marsz Równości w Lublinie odbędzie się 23 października pod hasłem „Przerażająco queerowo – idziemy dla tych, którzy się boją”, a swoją stylistyką ma nawiązywać także do Halloween.

Express Biedrzyckiej - Jan Strzeżek: Niech Czarnek przeprosi za słowa o LGBT

– W ten wyjątkowy dzień nie będziemy unikać tego, co nas przeraża, a staniemy z tym twarzą w twarz – w kostiumach i pod znakiem tęczy! Po raz kolejny wspólnie pokażemy, że Lublin jest miastem akceptacji! Zaproście znajomych i szykujcie przebrania, by 23 października o godzinie 13.00 być z nami na wyjątkowym halloweenowym marszu równości! – piszą organizatorzy wydarzenia w sieci.

Jak informuje Radio ESKA, III Marsz Równości w Lublinie rozpocznie się na Placu Teatralnym (przed Centrum Spotkania Kultur), a jego trasa ma objąć Aleje Racławickie, ul. Lipową, Głęboką, Sowińskiego. Finał ma się odbyć przed Galerią Labirynt.

Poprzednie edycje marszu w Lublinie poprzedzała też sądowa batalia o zakaz organizacji wydarzenia. W tym roku urzędnicy mogą uznać całe wydarzenie za bezpieczne. – Otrzymaliśmy wniosek. Wydział bezpieczeństwa po jego analizach, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa uczestników marszu i mieszkańców miasta, stwierdza, że na ten moment nie ma przesłanek o wydaniu decyzji zakazującej zgromadzenia – mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin, cytowana przez Radio ESKA.

Sonda
Czy popierasz Marsz Równości w Lublinie?