QUIZ. Wiersze ze szkoły – pamiętasz je jeszcze? Komplet punktów tylko dla orłów

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/devran_topallar QUIZ. Wiersze ze szkoły – pamiętasz je jeszcze? Komplet punktów tylko dla orłów

Pamiętasz te wiersze?

QUIZ. Wiersze ze szkoły – pamiętasz je jeszcze? Komplet punktów tylko dla orłów

2022-09-16 5:00

Pamiętasz jeszcze szkolne wiersze? Część z nich zostaje w pamięci na całe życie! Czy znasz ich słowa na pamięć? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz! Dokończysz ten wiersz albo uzupełnisz brakujące słowa? Pytamy o absolutne klasyki – wiersze, które zna każde dziecko i powinien pamiętać każdy dorosły. A Ty? Podejmij wyzwanie i rozwiąż nasz test o wierszach ze szkoły!

Tuwim i Brzechwa, ale też Mickiewicz, Norwid czy Kochanowski. Ich dzieła poznawaliśmy na lekcjach języka polskiego, niejednego wiersza uczyliśmy się w szkole na pamięć, a później recytowaliśmy – najpiękniej jak potrafiliśmy. Ile z nich jeszcze pamiętasz? Czy umiesz dokończyć szkolny wiersz? Pytamy o absolutne klasyki – najbardziej znane dzieła! Łatwo jednak popełnić błąd... Nie każdy zdobędzie komplet 15 punktów.

Sprawdź swoją pamięć i rozwiąż quiz!

QUIZ. Wiersze ze szkoły – pamiętasz je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
Pamiętasz tekst Inwokacji z „Pana Tadeusza”? „Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak…”?

„Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy…” pisał Jan Brzechwa. Do nieco starszych odbiorców za to trafiały słowa Inwokacji z „Pana Tadeusza”: „Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie…”. I to właśnie o takie – najbardziej znane i pamiętane przez niemal wszystkich – wiersze dziś pytamy. Czy jednak pamiętasz każdy ze szkolnych wierszy?

Lubisz quizy, testy i sprawdziany wiedzy? To doskonały pomysł na chwilę relaksu i sprawdzenie swojej pamięci. Rozwiąż też któryś z tych quizów:

QUIZ. To coś dobrego czy złego? Szalony test! Masz 50 proc. szans

QUIZ. Piosenki z dzieciństwa. Te hity śpiewał każdy z nas. Pamiętasz je jeszcze?

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE