QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/sweetlouise QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

2022-06-15 9:00

Rozwiąż quiz o polskich przysłowiach, porzekadłach i powiedzeniach, które – jak może się wydawać – zna chyba każdy. Powtarzali je nasi dziadkowie, rodzice, a my uczymy ich naszych dzieci. Pamiętasz te przysłowia i powiedzenia? To zadanie wydaje się proste, ale wielu może polec! Rozwiąż nasz quiz i wstaw brakujące słowa do słynnych zdań.

Polskie przysłowia – te najbardziej znane i te nieco zapomniane. Znasz je wszystkie? Jeśli wydaje Ci się, że tak – sprawdź swoją wiedzę i pamięć. Wstaw brakujące słowa do tych zdań: powiedzeń i przysłów, które od dawna funkcjonują w języku polskim. Nie wszyscy dadzą sobie radę. A Ty? Spróbuj swoich sił w naszym quizie.

ROZWIĄŻ QUIZ! Sprawdź w teście poniżej, czy znasz polskie przysłowia!

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego – jeden z najpopularniejszych związków frazeologicznych, używanych na co dzień przez wielu z nas: Albo rybki, albo…?

Głodnemu to wiadomo co na myśli. A gdzie drwa rąbią tam lecą… Te przysłowia zna każdy. Jeśli jesteś jedną z osób, które nie raz słyszały polskie powiedzenia i porzekadła – koniecznie rozwiąż nasz quiz (powyżej): Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę. Tym razem pytamy nie tylko o najbardziej znane przysłowie, ale też o mądrości nieco zapomniane – czasem związane z ludowymi przekazami, a czasem z… przewidywaniem pogody.

Jesteś gotowy, żeby rozwiązać nasz quiz o przysłowiach? Ten test to 15 pytań o różnym stopniu trudności i tylko trzech odpowiedziach do wyboru (poprawna jest tylko jedna z nich). Stopień trudności jest bardzo różnorodny, więc nie poddawaj się, jeśli napotkasz trudniejsze pytanie i nie osiadaj na laurach, jeśli będziesz szedł jak burza. Odpowiedz na wszystkie pytania, a później pochwal się wynikiem w komentarzu i napisz, jakie jest Twoje ulubione polskie przysłowie!

Jeśli lubisz quizy i testy wiedzy, koniecznie spróbuj zmierzyć się z tymi:

Tak powstaje Muzeum Historii Polski. Najpiękniejszy widok na centrum Warszawy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE