QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/sweetlouise QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

2022-06-15 9:00

Rozwiąż quiz o polskich przysłowiach, porzekadłach i powiedzeniach, które – jak może się wydawać – zna chyba każdy. Powtarzali je nasi dziadkowie, rodzice, a my uczymy ich naszych dzieci. Pamiętasz te przysłowia i powiedzenia? To zadanie wydaje się proste, ale wielu może polec! Rozwiąż nasz quiz i wstaw brakujące słowa do słynnych zdań.

Polskie przysłowia – te najbardziej znane i te nieco zapomniane. Znasz je wszystkie? Jeśli wydaje Ci się, że tak – sprawdź swoją wiedzę i pamięć. Wstaw brakujące słowa do tych zdań: powiedzeń i przysłów, które od dawna funkcjonują w języku polskim. Nie wszyscy dadzą sobie radę. A Ty? Spróbuj swoich sił w naszym quizie.

ROZWIĄŻ QUIZ! Sprawdź w teście poniżej, czy znasz polskie przysłowia!

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego – jeden z najpopularniejszych związków frazeologicznych, używanych na co dzień przez wielu z nas: Albo rybki, albo…?

Głodnemu to wiadomo co na myśli. A gdzie drwa rąbią tam lecą… Te przysłowia zna każdy. Jeśli jesteś jedną z osób, które nie raz słyszały polskie powiedzenia i porzekadła – koniecznie rozwiąż nasz quiz (powyżej): Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę. Tym razem pytamy nie tylko o najbardziej znane przysłowie, ale też o mądrości nieco zapomniane – czasem związane z ludowymi przekazami, a czasem z… przewidywaniem pogody.

Jesteś gotowy, żeby rozwiązać nasz quiz o przysłowiach? Ten test to 15 pytań o różnym stopniu trudności i tylko trzech odpowiedziach do wyboru (poprawna jest tylko jedna z nich). Stopień trudności jest bardzo różnorodny, więc nie poddawaj się, jeśli napotkasz trudniejsze pytanie i nie osiadaj na laurach, jeśli będziesz szedł jak burza. Odpowiedz na wszystkie pytania, a później pochwal się wynikiem w komentarzu i napisz, jakie jest Twoje ulubione polskie przysłowie!

Jeśli lubisz quizy i testy wiedzy, koniecznie spróbuj zmierzyć się z tymi:

Tak powstaje Muzeum Historii Polski. Najpiękniejszy widok na centrum Warszawy!