QUIZ. Lubelskie: Rozpoznasz tablice rejestracyjne? Jakie to miasto lub powiat? Sprawdź!

i

Autor: Pixabay/Gallila-Photo QUIZ. Lubelskie: Rozpoznasz tablice rejestracyjne? Jakie to miasto lub powiat? Sprawdź!

QUIZ. Lubelskie: Rozpoznasz tablice rejestracyjne? Jakie to miasto lub powiat? Sprawdź!

2021-05-08 7:01

Lubelskie: Rozpoznasz te tablice rejestracyjne? Sprawdź się w naszym quizie, rozwiąż szybki test z rejestracjami z Lubelskiego. Rozpoznasz miasto lub powiat po tablicy rejestracyjnej? Dla części kierowców to bułka z masłem, dla innych – którzy nie zwracają uwagi na oznaczenia mijanych samochodów – będzie to prawdziwe wyzwanie. Jakie rejestracje mają samochody na Lubelszczyźnie? Na początek „L”, a później? Co oznaczają tablice LHR, LKR albo LWL? Sprawdź swoją wiedzę i pamięć!

Rozpoznasz tablice rejestracyjne samochodów z województwa lubelskiego? Jakie to miasto lub powiat? Gdzie został zarejestrowany samochód z danym oznaczeniem? Sprawdź swoją wiedzę i pamięć. Dla doświadczonych kierowców to powinna być bułka z masłem! A może należysz do tych, którzy ignorują litery z tablic innych samochodów? Sprawdź się w naszym quizie i przy okazji zapamiętaj oznaczenia tablic rejestracyjnych miast i powiatów z województwa lubelskiego.

Zobacz też: Lublin z lotu ptaka. Rozpoznasz te miejsca? TEST dla PRAWDZIWYCH lublinian [QUIZ]

Jakie są oznaczenia tablic rejestracyjnych w Lubelskiem? Powiaty oraz miasta na prawach powiatów mają swoje własne tablice rejestracyjne. Dzięki temu z łatwością rozpoznasz, który samochód został zarejestrowany w Lublinie, Zamościu albo powiecie świdnickim czy włodawskim. Umiesz przyporządkować symbole z tablic rejestracyjnych z Lubelszczyzny do powiatów i miast? Sprawdź się i rozwiąż nasz QUIZ: Lubelskie: Rozpoznasz tablice rejestracyjne? Jakie to miasto lub powiat?

Obecnie niemal wszystkie tablice rejestracyjne w Polsce wyglądają tak samo: biały prostokąt, czarne litery, symbol „PL” po lewej stronie oraz ciąg liter i cyfr, identyfikujących samochód albo inny pojazd. Chyba każdy kierowca zna na pamięć numer rejestracyjny swojego auta. Często pamiętamy też oznaczenia poprzedniego samochodu, którym jeździliśmy przed laty. A czy wiesz, jaka rejestracja jest przypisana do miasta lub powiatu na Lubelszczyźnie? Sprawdź swoją wiedzę o tablicach rejestracyjnych w Lubelskiem w naszym quizie i teście wiedzy powyżej.

W numerach definiujących nie powiat, a dany pojazd, nie stosuje się liter B, D, I, O, Z. Wiedziałeś o tym? Wszystko dlatego, że są zbyt podobne do 8, 0, 1, 0, 2. Co jeszcze warto wiedzieć o tablicach w Polsce? Te z jasnozielonym tłem są wydawane samochodom elektrycznym lub z napędem wodorowym. Od lipca ubiegłego roku „blachy” są też oznaczane dodatkowym wzorem wykonywanym techniką laserową, który ma utrudnić ich podrobienie czy przerobienie.

Lublin: Samochód wjechał w karetkę na sygnale