QUIZ. Czy znasz polskie powieści kryminalne? Nawet najwięksi fani mają problem z pytaniem numer 5

2022-05-31 5:00
Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz
Autor: Marcin Wziontek/Super Express, AKPA QUIZ. Czy znasz polskie powieści kryminalne? Nawet najwięksi fani mają problem z pytaniem numer 5

Czy znasz polskie powieści kryminalne? A może wręcz kochasz kryminały napisane przez polskich autorów i autorki? Świetnie! Mamy dla Ciebie quiz, w którym możesz sprawdzić, ile pamiętasz z książek Katarzyny Bondy, Remigiusza Mroza, Katarzyny Puzyńskiej, Wojciecha Chmielarza i wielu innych. Ale czy naprawdę możesz o sobie powiedzieć, że jesteś ekspertem w tym gatunku? Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz. Uwaga, przygotowaliśmy kilka pułapek. Miej się na baczności!

Polskie kryminały są często lepsze od skandynawskich, amerykańskich czy niemieckich. Wiedzą o tym doskonale miłośnicy gatunku. Znasz dobrze polskie powieści kryminalne? Zatem zapraszamy Cię do zabawy - oto quiz "Czy znasz polskie powieści kryminalne?". Przygotowaliśmy dwanaście pytań. Uprzedzamy, że już przy pytaniu numer pięć pojawią się schody. Ale najwięksi fani na pewno je pokonają! Pamiętaj, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czy znasz polskie powieści kryminalne? Nawet najwięksi fani mają problem z pytaniem numer 5

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Który z autorów stworzył prawniczkę Joannę Chyłkę?

CZYTAJ TAKŻE: QUIZ. Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!

ZOBACZ TEŻ: QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy autora, ty zgadujesz tytuł! 12 punktów to minimum

ROZWIĄŻ RÓWNIEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"? Nawet poloniści mają problem z pisownią tych słów!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE