Ulubione książki z dzieciństwa

i

Autor: SHUTTERSTOCK & ARCHIWUM QUIZ. Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!

QUIZ. Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!

2022-04-19 5:00

Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? "Pipi Pończoszanka", "Muminki", a może seria o Tomku Wilmowskim lub Borejkach? Jeśli czytaliście te książki, będąc dziećmi z zapartym tchem, ten quiz jest dla Was! Powspominajmy razem ukochane baśnie, powieści i opowiadania z czasów, kiedy wszystko było dobre, piękne i proste. Aby nie było jednak zbyt łatwo, przygotowaliśmy kilka pułapek. Miejcie się więc na baczności! Zapraszamy do rozwiązania quizu na se.pl!

Macie swoje ukochane książki z dzieciństwa? Takie, które czytaliście wielokrotnie sami, albo z rodzicami lub dziadkami? Czas sobie je przypomnieć i dopasować autorów do tytułów książek. Nowy quiz na se.pl jest doskonałą okazją ku temu. Zapraszamy Was do rozwiązania naszego quizu "Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!". Pamiętajcie, aby uważnie czytać pytania, bo jest kilka pułapek. Zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. To jak? Gotowi? Powodzenia!

Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. "Braci Lwie Serce" i "Dzieci z Bullerbyn" czytali chyba wszyscy. Kto napisał te książki?

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy autora, ty zgadujesz tytuł! 12 punktów to minimum

POLECAMY RÓWNIEŻ:  QUIZ. Jak dobrze znasz powieści kryminalne? Prawdziwy fan musi zdobyć min. 10 na 12 punktów!

ROZWIĄŻ TEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"? Nawet poloniści mają problem z pisownią tych słów!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.