QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy autora, ty zgadujesz tytuł!

i

Autor: shutterstock

QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy autora, ty zgadujesz tytuł! 12 punktów to minimum

2022-03-04 5:00

Quiz: Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy autora, ty zgadujesz tytuł! - czas zacząć! Zacieracie ręce z radości? Doskonale! Też lubimy wspominać książki, które czytaliśmy w szkole. Jeśli faktycznie czytaliście lektury, a nie ich streszczenia, nie macie się czego obawiać... tylko teoretycznie. Jak zawsze przygotowaliśmy kilka pułapek. Uważajcie więc i czytajcie pytania uważnie. To jak? Gotowi? Zapraszamy do zabawy z se.pl!

Macie swoje ulubione lektury ze szkolnych lat? A może takie, które śniły Wam się po nocach, bo baliście się srogiej połajanki pani od polskiego za czytanie streszczenia? "Krzyżacy", "Pan Tadeusz", "Ludzie bezdomni", "Mała apokalipsa", "Król Lear"... Możemy tak długo wymieniać. Tak czy siak - zapraszamy Was do rozwiązania naszego quizu "Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy tytuł, a zgadujesz autora". Pamiętajcie, aby uważnie czytać pytania. Zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Kto napisał "Potop"?

POLECAMY TAKŻE: QUIZ. Sobotnia ortografia. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

ROZWIĄŻ RÓWNIEŻ: QUIZ. Jak dobrze znasz powieści kryminalne? Prawdziwy fan musi zdobyć min. 10 na 12 punktów!

ZOBACZ TEŻ: QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje? Już 4 pytanie to wyzwanie!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.