QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Szukamy imion i nazwisk na mapie świata

i

Autor: SHUTTERSTOCK & AP QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Szukamy imion i nazwisk na mapie świata

Quiz

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Szukamy imion i nazwisk na mapie świata

2022-07-28 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem sprawdzimy, czy mapa świata nie ma przed wami żadnych tajemnic. Dla ułatwienia dodamy, że musicie szukać na mapie tych miejsc, które są nazwane na czyjąś cześć. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do dumy, zaś zdobycie kompletu oznacza, że każdego dnia budzicie z widokiem mapy świata przed oczami. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie nazw geograficznych zawierających imiona i nazwiska. Niektóre są doskonale znane do dzisiaj. Inne są nieco bardziej zapomniane. Rzeki, góry, wysypy, a nawet całe państwa otrzymywały zazwyczaj nazwy na cześć podróżników lub władców. Będziecie w stanie poradzić sobie z naszymi pytaniami? Naszym zdaniem - jak najbardziej! Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Szukamy imion i nazwisk na mapie świata. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Szukamy imion i nazwisk na mapie świata

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij nazwę państwa. Wyspy Świętego ... i Książęca
Wielki skandal na początku trzeciego związku Holoubka. Historia z Koprem