Flagi

i

Autor: Pixabay QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o szczegóły we flagach państw świata.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Szczegóły we flagach. Bijemy brawo za 10/15

2022-07-14 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem potrzebna będzie fotograficzna wręcz pamięć i znajomość flag państw. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad 10 punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że potraficie szczegółowo opisać flagi nawet najbardziej odległych państw. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie flag państw z całego świata. Sprawdzimy Waszą pamięć wzrokową oraz wiedzę o symbolach i szczegółach widocznych na flagach państw zarówno tych, które często pojawiają się w mediach, jak i tych mniej popularnych krajów. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii i macie fotograficzną pamięć, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewni swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny o flagach świata. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o szczegóły we flagach. Bijemy brawo za 10/15

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Jakie barwy ma flaga Polski?
Express Biedrzyckiej - dr Mirosław Oczkoś: To będzie kampania na noże, pałki i maczugi