Mapa

i

Autor: Pixabay Quiz. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o najmniejsze państwa świata.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nie mają nawet miliona mieszkańców. Ile wiesz o tych państwach?

2022-06-02 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem zapytamy o najmniejsze państwa świata. Niektóre są mniej liczne od polskich miast! Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Pytania dotyczą małych państw, ale zaręczamy, że nad niektórymi z nich będziecie mieć dużo wątpliwości. Uzyskanie ponad dziesięciu punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że każdego dnia budzicie z widokiem mapy świata przed oczami. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie najmniejszych państw świata. Zazwyczaj nie mówi się o nich na lekcjach geografii i w serwisach informacyjnych. Sprawdzimy Waszą wiedzę o stolicach, ustrojach czy językach malutkich państw. Ale nie tylko!

Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny o najmniejszych państwach świata. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nie mają nawet miliona mieszkańców. Ile wiesz o tych państwach?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co jest stolicą Czarnogóry?
We Wrocławiu mieszka sobowtór Putina