QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Zagraj w państwa, miasta i rzeki

i

Autor: PIXABAY.COM QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Zagraj w państwa, miasta i rzeki

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Zagraj w państwa, miasta i rzeki. 20 liter w grze

2022-05-05 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Pamiętacie grę "Państwa-miasta"? Jeśli tak to znakomicie odnajdziecie się w quizie, który dla Was przygotowaliśmy. Pytamy w nim o państwa, miasta i rzeki. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Będziecie musieli przebrnąć przez 20 liter alfabetu. Zdobycie kompletu oznacza, że każdego dnia budzicie z widokiem mapy świata przed oczami, Wasza pamięć jest doskonała, a "Państwa-miasta" to prawdopodobnie Wasza ulubiona gra. Do dzieła!

Witajcie! Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem przeprowadzimy go w formie podobnej do popularnej gry "Państwa miasta". "Państwa-miasta" to rodzaj gry towarzyskiej polegającej na wyszukiwaniu słów z różnych dziedzin rozpoczynających się na zadaną literę. Kategorii do gry w "Państwa-miasta" jest mnóstwo. Oprócz tych standardowych, czyli państwo i miasto, bardzo często dodawana jest roślina, zwierzę, rzecz, imię, zawód lub nazwisko kogoś sławnego. Nasza wersja "Państwa-miasta" jest skrócona. Musicie znać jedynie państwa, miasta i rzeki. Co więcej, od razu podpowiadamy Wam, co mogłoby pasować pod daną literę. Ważne, aby unikać zastawionych przez nas pułapek.

Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny "Państwa-miasta". Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dwudziestu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Zagraj w państwa, miasta i rzeki. 20 liter w grze

Pytanie 1 z 20
Państwo, miasto i rzeka na A. Co pasuje?
Express Biedrzyckiej - płk Andrzej Kruczyński: Rosja jest w rozsypce, żałośnie to wygląda