Mapa świata

i

Autor: Pixabay Quiz. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o brakujące słowa w nazwach państw i miast.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Znajdź brakujące słowo w nazwach państw i miast. Ciężary już od drugiego pytania

2022-04-07 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem sprawdzimy, jak to jest z wiedzą na temat nazw państw i miast. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że każdego dnia budzicie z widokiem mapy świata przed oczami, a Wasza pamięć jest doskonała. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Znajdź brakujące słowo w nazwach państw i miast. Sprawdź się!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie charakterystycznych, bo składających się z kilku wyrazów nazw państw i miast. Zazwyczaj nie są to kraje i miejscowości, których nazwy słychać w mediach, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi, jak sobie poradzicie z naszymi pytaniami. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Znajdź brakujące słowo w nazwach państw i miast. Ciężary już od drugiego pytania

Pytanie 1 z 15
... Republika Konga
Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: Wojna może, ale nie musi zatrzymać się na wschodniej Ukrainie