QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice państw i regionów

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice państw i regionów. Większość wyłoży się na ósmym pytaniu

Stolice państw i regionów

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice państw i regionów! Większość wyłoży się na ósmym pytaniu

2022-07-21 4:00

QUIZ i czwartkowy test z geografii. Stolice państw, krajów związkowych, stanów i województw - myślicie, że to takie proste? Uwaga na podchwytliwe pytania. Mapa świata potrafi zaskoczyć. Dacie radę zdobyć komplet punktów? Gwarantujemy świetną zabawę i sprawdzenie wiedzy z geografii.

QUIZ. Stolice państw i regionów! Większość wyłoży się na ósmym pytaniu

Pytanie 1 z 15
Stolicą Turcji jest:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem mamy dla was szybki test z geografii. Pytamy o stolice, ale nie tylko państw, lecz również stanów, województw czy nawet krajów związkowych! Poradzicie sobie ze wszystkimi 15 zagadkami? Dajcie znać, jak wam poszło w komentarzach!