Szokujące ustalenia

Puławy: Wysadziła dom w powietrze. Celowo zabiła dwie osoby? 40-latka aresztowana

2022-08-17 12:22

Zgroza w Puławach na Lubelszczyźnie. Bratanica celowo doprowadziła do katastrofy?! Wybuch gazu zabił dwie osoby! Starsze małżeństwo zginęło w wyniku eksplozji, a 40-letnia obecnie kobieta, została ranna. Śledczy nie mają wątpliwości: zrobiła to specjalnie! Kobieta odpowie za zabójstwo! – Doszło do celowej ingerencji, co spowodowało później zapłon i wybuch – tłumaczy policja.

Ta tragedia wstrząsnęła całym regionem. W katastrofie zginęły dwie osoby – starsze małżeństwo. Na miejscu przez wiele godzin pracowali strażacy i ratownicy – robili, co mogli, by ocalić poszkodowanych. Do Puław pojechał wojewoda, akcję ratunkową relacjonowały media. Zginęły dwie starsze osoby, a trzecia – w średnim wieku – została ranna.

Fala współczucia skierowała się w stronę rodziny z Puław, która doświadczyła tych potworności. O sprawie wiele osób zapomniało, ale nie śledczy, którzy przez ponad półtora roku badali okoliczności wybuchu gazu, eksplozji i zawalenia się domu w Puławach. Ustalenia są przerażające! To 40-letnia obecnie bratanica celowo doprowadziła do katastrofy i zabiła wujostwo?!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Białe misie, znicze i balonik. Poruszający widok po zabiciu czterolatka przez tramwaj na ul. Jagiellońskiej

Wybuch domu w Puławach. Eksplozja gazu 18.12.2022

Do wybuchu gazu doszło w jednopiętrowym domu przy ul. Krótkiej w Puławach w 18 grudnia 2020 r. Pod gruzami zginęło małżeństwo w wieku 69 i 75 lat. Natomiast 39-letnia kobieta, będąca bratanicą zmarłego mężczyzny, została przewieziona w ciężkim stanie do szpitala.

Kobieta nie przyznawała się do winy. Twierdziła, że był to wypadek. Wyjaśniała, że podczas odkręcania kuchenki nastąpił zapłon – tłumaczy rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, nadkom. Andrzej Fijołek, cytowany przez PAP.

Prokuratura: To 40-latka spowodowała wybuch w Puławach. Zarzut zabójstwa

Ustalenia śledczych wskazują na to, że to właśnie 40-latka – jedyna osoba, która przeżyła katastrofę – doprowadziła do eksplozji i zawalenia się domu.

Opinie biegłych wykluczyły, że mogła powstać jakaś nieszczelność w instalacji gazowej. Doszło do celowej ingerencji, co spowodowało później zapłon i wybuch – wyjaśnia Fijołek.

Prokuratura przedstawiła 40-letniej obecnie kobiecie zarzut zabójstwa małżeństwa z zamiarem ewentualnym oraz spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia innych osób oraz mienia wielkich rozmiarów. Sąd zdecydował, że bratanica zamordowanego małżeństwa najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami aresztu i to tam poczeka na proces. Grozi jej dożywocie.

Sonda
Wierzysz, że ta sprawa zostanie wyjaśniona?