Urna wyborcza

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Puławy: Wybory wójta. O fotel walczy czworo kandydatów. Kim są?

2021-06-18 12:57

Wybory nowego wójta w gminie Puławy. Mieszkańcy przedterminowo muszą wskazać swojego kandydata, który zastąpi tymczasowego komisarza i wakat po Krzysztofie Brzezińskim. O fotel walczy czworo kandydatów: Marzanna Kamola, Kamil Lewandowski, Renata Molenda i Małgorzata Piwowarek. Kto wygra w niedzielnych wyborach na wójta gminy Puławy? Przedterminowe „starcie” przy urnach wyborczych już w niedzielę, 20 czerwca.

Przedterminowe wybory wójta gminy Puławy już w niedzielę, 20 czerwca. O fotel walczą cztery osoby. Kim są? Oto oficjalne dane PKW o kandydatach na urząd wójta gminy Puławy.

  1. KAMOLA Marzanna, lat 51, wykształcenie: średnie, nie należy do partii politycznej, zam. Gołąb, zgłoszona przez: KWW „DWA BRZEGI-WSPÓLNA SPRAWA”
  2. LEWANDOWSKI Kamil Adam, lat 35, wykształcenie: wyższe, nie należy do partii politycznej, zam. Puławy, zgłoszony przez: KWW ZGODNIE NAD WISŁĄ
  3. MOLENDA Renata Aldona, lat 53, wykształcenie: średnie, nie należy do partii politycznej, zam. Klikawa, zgłoszona przez: KWW RAZEM DLA GMINY PUŁAWY
  4. PIWOWAREK Małgorzata Agnieszka, lat 49, wykształcenie: średnie, nie należy do partii politycznej, zam. Bronowice, zgłoszona przez: KWW SPRAWIEDLIWIE W PRZYSZŁOŚĆ

Zobacz też: Lubartów: Dźgał Gerarda po całym ciele. Horror! Poszło o niewygodne zeznania?

Małgorzata Piwowarek to sołtys Bronowic, Renata Molenda – była przewodniczący rady gminy Puławy. Marzanna Kamola została zgłoszona przez komitet, który popierał wieloletniego wójta Puław, Krzysztofa Brzezińskiego. Kamil Lewandowski to z kolei kandydat z poparciem Prawa i Sprawiedliwości i obecny „komisarz” gminy.

W gminie Puławy mieszka nieco ponad 12 tys. osób – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. Ci, którzy w niedzielę pójdą do urn, wybiorą nowego wójta. Wszyscy jednak od kilku tygodni uczestniczą w trwającej kampanii przedwyborczych obietnic, która dotyczy: kanalizacji, inwestycji drogowych, rozwoju szkół i przedszkoli… Warto przy okazji przypomnieć, że wójt – podobnie jak burmistrz czy prezydent miasta – nie decyduje o inwestycjach czy wydatkowaniu pieniędzy samodzielnie, ale jest organem wykonawczym dla decyzji podejmowanych przez radę gminy.

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Powrót Tuska to wymarzony scenariusz dla Kaczyńskiego