Oszczywilk: Makabryczny wypadek. 13-latek pod kołami osobówki. Wymusił pierwszeństwo?

i

Autor: KWP Lublin Oszczywilk: Makabryczny wypadek. 13-latek pod kołami osobówki. Wymusił pierwszeństwo?

Oszczywilk: Makabryczny wypadek. 13-latek pod kołami osobówki. Wymusił pierwszeństwo?

2021-06-18 8:13

Sceny grozy w Oszczywilku pod Rykami na Lubelszczyźnie. W czwartek doszło tam do makabrycznego wypadku. 13-latek znalazł się pod kołami osobówki – wjechał rowerem wprost pod samochód. Prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niewiele brakowało, a skończyłoby się jeszcze gorzej. Policja bada sprawę i apeluje o rozwagę – i do kierowców samochodów i do rowerzystów.

Oszczywilk w gminie Ryki na Lubelszczyźnie. To właśnie tu w czwartek doszło do dramatycznego wypadku z udziałem rowerzysty. Jednośladem podróżowało dziecko – 13-latek. Chłopak wyjechał z drogi podporządkowanej prosto pod koła osobówki. W takich sytuacjach rowerzyści są zupełnie bezbronni i nie mają żadnych szans „w starciu” z rozpędzoną maszyną. Nastolatek trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Całe zdarzenie mogło się skończyć jeszcze bardziej tragicznie!

Zobacz też: Kłoczew: Krowa zabiła 63-latka. Umierał w samotności. Horror na Lubelszczyźnie

Do wypadku doszło w czwartek, ok. godz. 12.00. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 13-latek, wyjeżdżając rowerem z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej osobówce. Cyklista wjechał wprost pod peugeota. W wyniku zderzenia rowerzysta z obrażeniem trafił do szpitala – relacjonuje st. asp. Radosław Żmuda z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Super Raport 17.06 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS oraz prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Cezary Tomczyk

13-latek jest ranny. Całe zdarzenie mogło zakończyć się znacznie bardziej tragicznie. Kierowcy osobówki nic się nie stało. Był trzeźwy, co potwierdziło policyjne badanie. Śledczy wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. Apelują też o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – to obowiązek i kierowców samochodów i tych, którzy wybierają rowery.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy czy rowerzysta są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego – różnica polega na tym, że w starciu z rozpędzonym samochodem nie mają żadnych szans – dodaje Żmuda.