W dwa dni nazbierał 29 punktów! 21-latka z BMW czeka ponowny egzamin

i

Autor: KWP Lublin W dwa dni nazbierał 29 punktów! 21-latka z BMW czeka ponowny egzamin

Fatalny rekord

Puławy. W dwa dni nazbierał 29 punktów! 21-latka z BMW czeka ponowny egzamin

2022-08-04 10:09

Ma dopiero 21 lat, a na swoim koncie już… niechlubny rekord. W dwa dni nazbierał 29 punktów karnych, łamiąc całą serię przepisów drogowych – na oczach policjantów! Ma pecha, to fakt, ale też wyjątkowo mocno lekceważy zasady i obowiązujące przepisy. 21-letni pirat drogowy z BMW musi teraz ponownie zdać egzamin. Jeśli powinie mu się noga – będzie musiał ponownie przejść kurs na prawo jazdy.

Na podwójnej ciągłej wyprzedził sznur samochodów, przejechał na czerwonym świetle, a potem wyprzedził kolejny samochód – tym razem na przejściu dla pieszych. Bardzo się spieszył. Dzień wcześniej też nabroił. W sumie w dwa dni zebrał 29 punktów karnych! 21-letni kierowca BMW ma teraz spore kłopoty. Pirat drogowy będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Policjanci z puławskiej drogówki zauważyli go we wtorek (2.08) na drodze z Piotrowic do Nałęczowa. Kierowca BMW ewidentnie ignorował przepisy. Za kółkiem siedział 21-letni mężczyzna. Policjanci bardzo długo wypisywali mu mandaty, bo i lista grzechów, jakie popełnił, nie była krótka.

Kierujący BMW mężczyzna najpierw na podwójnej linii ciągłej wyprzedził jadący przed nim sznur samochodów, a następnie, bez zastanowienia przejechał na czerwonym świetle, w miejscu, gdzie trwa budowa obwodnicy Nałęczowa i ruch jest regulowany sygnalizacją świetlną – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Mundurowi doskonale wiedzą, ile przepisów złamał 21-latek z BMW. Pirat drogowy nie zauważył bowiem, że jedzie za nim nieoznakowany radiowóz. Młody kierowca zdążył jeszcze wyprzedzić na przejściu dla pieszych kolejny samochód, gdy został zatrzymany do kontroli.

Policjanci długo wypisywali mandaty. W sumie nałożyli na 21-letniego mieszkańca gminy Nałęczów trzy mandaty karne w łącznej wysokości 2200 złotych oraz 21 punktów karnych. Młody kierowca doskonale znał procedurę, bo dzień wcześniej też nagrzeszył. Gdzie tak pędził?

Jak wyjaśnił policjantom, nie zwracał uwagi na obowiązujące przepisy i oznakowanie, gdyż spieszył się, żeby odwieźć dwoje, podróżujących z nim znajomych – przekazuje Rejn-Kozak.

Łącznie 13 tysięcy złotych mandatu oraz 28 punktów karnych. Konsekwencje "rajdu" na terenie Katowic

Poprzedniego dnia w Radomiu ten sam kierowca też chyba się gdzieś spieszył. Wówczas otrzymał mandat w wysokości tysiąca złotych i osiem punktów karnych. W sumie w dwa dni nazbierał ich 29!

Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną liczbę 24 punktów karnych i zostanie skierowany na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje. Jeśli go nie zda, straci uprawnienia i będzie musiał ponownie odbyć kurs nauki jazdy – przypominają policjanci z Puław.

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem piratów drogowych?