Znaleźli sposób na drożyznę. Małżeństwu ze Świdnika grozi więzienie. Kupowali czereśnie w cenie cebuli

i

Autor: Pixabay/stevepb; KWP Lublin Znaleźli sposób na drożyznę. Małżeństwu ze Świdnika grozi więzienie. Kupowali czereśnie w cenie cebuli

„Geniusze” oszustwa

Znaleźli sposób na drożyznę. Małżeństwu ze Świdnika grozi więzienie

2022-08-02 14:31

Czasy są ciężkie – to przyzna każdy. Ceny w sklepach idą w górę, a w portfelach nie przybywa – wręcz przeciwnie. I właśnie w tych trudnych momentach ekonomicznej historii, niektórzy radzą sobie, jak umieją, a inni… wpadają na głupie pomysły. Temu małżeństwu ze Świdnika na Lubelszczyźnie mogło się zdawać, że znaleźli skuteczny sposób na drożyznę. Teraz grozi im więzienie!

Pomysł miał być prosty i skuteczny, ale wykonanie nie było najlepsze. Powiedzmy sobie szczerze: nie oni pierwsi próbowali wykorzystać ten przekręt. Problem w tym, że oni chcieli zaoszczędzić w sumie 20 złotych, a wychodzi na to, że mogą spędzić kilka lat w więzieniu.

Małżeństwo ze Świdnika na feralne zakupy wybrało się w poniedziałek, 1 sierpnia. Nie mieli szans na rozwinięcie kariery oszustów, bo zostali nakryci od razu i na gorącym uczynku.

Para robiąca zakupy wykładając owoce i warzywa na wagę, zaznaczała towary inne, w niższych cenach, to jest: czereśnie i pomidory ważąc jako cebulę, a banany i morele jako marchewkę. Następnie tak oznaczony towar „nabili” na kasie samoobsługowej – opisuje st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Poczynania małżeństwa zauważył pracownik marketu i szybko zadzwonił pod 112. Mundurowi potwierdzili, że doszło do oszustwa. 44-latka i jej 49-letni mąż mają teraz poważne kłopoty. Nawet gdyby ich plan wypalił, „zyskaliby”… 20 złotych. Może kwota nie jest ogromna, ale problemy świdniczan – już tak.

Sonda
Czy odczuwasz wzrost cen produktów spożywczych?

Wartość szkody nie jest istotna przy kwalifikowaniu takiego czynu jako oszustwa – tłumaczy Domaradzka. – Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch – wyjaśnia.

Polacy KLNĄ na drożyznę nad morzem. KEBAB 25 złotych! ZŁODZIEJSKIE Państwo!| Komentery