Puławy: 3-letni chłopczyk chodził sam po ulicy. Matka byla kompletnie pijana!

2020-07-12 17:23 Grzegorz Kluczyński
policja, plomba
Autor: KWP

Przemoczony, zziębnięty i ubrany tylko w majteczki i koszulkę. Samotny 3-latek chodził po ulicy Puław. Jak się okazało, matka dziecka była kompletnie pijana!

Pozostawiony bez opieki i nadzoru 3-letni chłopczyk wyszedł sam z domu. Spacerujące po ulicy Puław małe dziecko, ubrane jedynie w koszulkę, majtki i ciapy zauważył przypadkowy mieszkaniec i natychmiast poinformował policję.

Trąba powietrzna nad Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 15:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Wólka Profecka ktoś zauważył pozostawione bez opieki dziecko. Zaraz po otrzymanej informacji na miejsce pojechał patrol. Tam do policjantów podeszła pracownica Domu Samopomocy Środowiskowej, która poinformowała mundurowych, że znaleziony na ulicy maluch przebywa u nich w ośrodku. Kilka minut wcześniej przyniósł je mieszkaniec Puław. Mężczyzna zauważył chłopczyka idącego ulicą. Dziecko było przemarznięte i przemoczone. Chłopczyk ubrany był w koszulkę, majtki i ciapki. Do dziecka wezwane zostało pogotowie, a policjanci zajęli się poszukiwaniem opiekunów.

Szybko wytypowali adres zamieszkania rodziny. Pod jednym z bloków zastali poszukiwaną kobietę. 37 letnia mieszkanka Puław była pijana. Pierwsze badanie wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 37-latka była agresywna i wulgarna. Przyznała, że od 2 godzin szuka 3 letniego syna, ale to nie jest sprawa policji. Jak się okazało w domu, również sam przebywał drugi -7 letni syn kobiety.

37-latka została zatrzymana, trafiła do policyjnego aresztu. Odpowiadać będzie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia oraz znieważenie funkcjonariuszy.