Wybuch w Przewodowie. Ważne słowa wojewody

i

Autor: AP Photo/Michal Dyjuk & Michał Piłat/ Reporter Wybuch w Przewodowie. Ważne słowa wojewody

Wybuch przy granicy

Przewodów. Potrzebna „wyjątkowa czujność”. Ważny apel wojewody lubelskiego, Lecha Sprawki

2022-11-16 17:05

Przewodów. Ważne słowa i apel Lecha Sprawki do mieszkańców regionu. Po eksplozji, w wyniku której zginęły dwie osoby, cała Lubelszczyzna i wschodnia Polska są w szoku. Wojewoda lubelski apeluje o „wyjątkową czujność” oraz prosi o solidarność. Przy granicy z Ukrainą spadł pocisk, który zabił dwie osoby.

Przewodów. Niewielka miejscowość na Lubelszczyźnie i cały region są w szoku po eksplozji, która zabiła dwie osoby. We wtorek (15.11) po godz. 15.00 na przygranicznym terenie spadła rakieta, a wybuch pozbawił życia dwóch mężczyzn. Wojewoda lubelski wydał ważne oświadczenie w sprawie tragedii w Przewodowie. Apeluje o „wyjątkową czujność” i dalszą solidarność.

Przewodów: Ważny apel wojewody lubelskiego, Lecha Sprawki po wybuchu rakiety

Rodzinom i bliskim ofiar przekazuję wyrazy głębokiego współczucia – pisze wojewoda lubelski, odnosząc się do wtorkowej tragedii w Przewodowie. Jednocześnie podziękował tym, którzy solidaryzują się z rodzinami zmarłych i zapewnił o wsparciu i opiece ze strony polskich władz.

Lech Sprawka zwrócił się do mieszkańców regionu z ważnym apelem. Podkreślił, że „wszystkie służby działają w stanie podwyższonej gotowości”. – Dążymy do tego, aby w pełni wyjaśnić sytuację – zadeklarował wojewoda lubelski. – Apeluję do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, aby zachowali wyjątkową czujność w kwestii prób dezinformacji. W tej wyjątkowej sytuacji musimy opierać się wyłącznie na faktach i na sprawdzonych źródłach informacji – zaznaczył.

Oświadczenie wojewody lubelskiego. Lech Sprawka o Przewodowie

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia wojewody lubelskiego, Lecha Sprawki po zdarzeniach w Przewodowie (pow. hrubieszowski) przy granicy z Ukrainą.

„Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy województwa lubelskiego!

Wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Rodzinom i bliskim ofiar przekazuję wyrazy głębokiego współczucia.

Równocześnie zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców naszego województwa o zachowanie spokoju i wzajemnej solidarności. Podkreślam, że wszystkie służby działają w stanie podwyższonej gotowości. Dążymy do tego, aby w pełni wyjaśnić sytuację.

Dziękuję za wszystkie głosy solidarności z rodzinami ofiar od mieszkańców naszego województwa. Rodziny te zostały już objęte przez nas opieką.

Apeluję do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, aby zachowali wyjątkową czujność w kwestii prób dezinformacji. W tej wyjątkowej sytuacji musimy opierać się wyłącznie na faktach i na sprawdzonych źródłach informacji.

Z wyrazami szacunku,

Lech Sprawka Wojewoda Lubelski”

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Rozmowa z nauczycielem ofiar w Przewodowie: uczyłem obydwu Bogusiów